Fortuna Puchar Polski. Stal Brzeg w popisowym stylu awansowała do kolejnej rundy [ZDJĘCIA]

Stal Brzeg - Unia Skierniewice 4:0
Stal Brzeg - Unia Skierniewice 4:0 Wiktor Gumiński
Stal Brzeg w znakomitym stylu awansowała do kolejnej fazy Fortuna Pucharu Polski. W meczu pierwszej rundy 4-ligowiec z Opolszczyzny pokonał 3-ligową Unię Skierniewice 4:0.

Naprzeciwko brzeskiego zespołu, który prawo rywalizacji na szczeblu centralnym zyskał dzięki triumfie w wojewódzkim Pucharze Polski w sezonie 2022/23, stanęła aktualnie 8. ekipa w tabeli 3 ligi (grupa 1), a zarazem także zwycięzca ostatnich pucharowych rozgrywek w województwie łódzkim.

Na boisku nie było jednak absolutnie widać tego, która drużyna występuje o klasę niżej. To Stal właściwie przez całe spotkanie była stroną narzucająca warunki gry. Sytuacja z 24. minuty, kiedy to, po nieporozumieniu bramkarza i obrońcy Unii, wynik otworzył Maksymilian Podgórski nie była wcale pierwszą okazją gospodarzy do zdobycia gola.

Kiedy brzeżanie napoczęli przeciwnika, to błyskawicznie poszli za ciosem. Około 180 sekund później było już 2:0. Tym razem piłkę do siatki Unii skierował Michał Sypek, idealnie wykańczając głową dośrodkowanie Łukasza Sztylki.

Ale piłkarze Stali wcale nie zamierzali na tym poprzestać. Ciągle było im mało, co potwierdzili kolejnym golem po niespełna kwadransie drugiej połowy. Dokładnie w 59. minucie, znowu popisali się skuteczną "główką" po wrzutce z lewej strony. Tym razem w roli egzekutora wystąpił Podgórski.

Nie było to ostatnie słowo napastnika zespołu z Brzegu. W 70. minucie skompletował on bowiem hat-tricka, skutecznie wykonując rzut karny.

W końcówce szansę na kosmetykę wyniku z "jedenastki" miała też Unia. Tego dnia Stali wychodziło jednak wszystko, więc próbę Dawida Dzięgielewskiego powstrzymał jej bramkarz Aleksander Firek.

Swojego przeciwnika w 1/16 finału ekipa z Brzegu pozna w piątek 29 września. Losowanie par odbędzie się tego dnia o godz. 12.

- Po meczu może łatwo powiedzieć, że rywale niczym nas nie zaskoczyli, ale rzeczywiście czuliśmy się dobrze przygotowani na wszystkie warianty, które mogły wystąpić w trakcie spotkania – powiedział Rafał Brusiło, zawodnik Stali. – Jako zespół bardzo dobrze podeszliśmy do tej konfrontacji. Byliśmy zdyscyplinowani, niesamowicie mocno pracowaliśmy w obronie i niejako w nagrodę za ten wysiłek przyszła również wysoka skuteczność pod bramką przeciwnika. Czekamy z niecierpliwością na kolejnego rywala. Przed losowaniem pierwszej rundy wewnątrz drużyny stwierdziliśmy, że chcielibyśmy się zmierzyć z jakąś uznaną piłkarską marką. W tej fazie rozgrywek wolny los miały jeszcze między innymi Raków Częstochowa, Legia Warszawa i Lech Poznań, więc może akurat uda się trafić na kogoś z tej trójki? Kogokolwiek jednak by los z nami nie złączył, będziemy starali się jak najmocniej postawić i podejść do czekającej nas potyczki ze stonowaną, pozytywnie rozumianą bezczelnością.

Stal Brzeg - Unia Skierniewice 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Podgórski - 24., 2:0 Sypek - 27., 3:0 Podgórski - 59., 4:0 Podgórski - 70 (karny).
Stal: Firek - Sztylka, Kudra (46. Tupaj), Kowalski, Szymczyk - Hawryło (72. Bujakiewicz), Kuriata, Sypek (76. Karolczak), Rakoczy (83. Poniewierski), Brusiło - Podgórski.
Unia: Pruszkowski - Szmyd, Drabik (72. Kłąb), Czarnecki (46. Wasin), Bartosiński - Pieńkowski (80. Kępisty), Kowalczyk, Makuch, Łapiński (60. Rosiński), Stępień (46. Kosior) - Dzięgielewski.
Żółte kartki: Rakoczy, Sypek, Brusiło, Karolczak - Dzięgielewski, Bartosiński.