Sukces Dominika Geislera - absolwenta Mechaniczniaka

redakcja
Gratulacje Dominikowi Geislerowi, wybitnemu absolwentowi Mechaniczniaka, złożył dyrektor szkoły, Bogusław Januszko.
Gratulacje Dominikowi Geislerowi, wybitnemu absolwentowi Mechaniczniaka, złożył dyrektor szkoły, Bogusław Januszko.
Dominik Geisler, absolwent Mechanicznika został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu o dyplom i nagrodę Prezesa SIMP dla absolwentów średnich szkół technicznych Technik-Absolwent w branży samochodowej.

6 Lutego 2020 w opolskim Mechaniczniaku odbyła się bardzo miła i ciesząca całą społeczność szkolną uroczystość. Były uczeń, Dominik Jan Geisler, absolwent Publicznego Technikum Nr 4 im. rtm. Witolda Pileckiego w Zespole Szkół Mechanicznych uzyskał II miejsce w kraju w prestiżowym konkursie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.

Była to XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu o dyplom i nagrodę Prezesa SIMP dla absolwentów średnich szkół technicznych Technik-Absolwent.

Celem konkursu jest promowanie najlepszych uczniów oraz szkół zawodowych w środowisku szkolnym, technicznym, uczelniach oraz w społeczeństwie. Konkurs jest adresowany do uczniów i absolwentów średnich szkół zawodowych i pomaturalnych o kierunku mechanicznym i kierunkach pokrewnych.

Uczniowie oceniani są w tym konkursie na podstawie uzyskanych w cyklu szkolnym wyników nauczania, wyników osiągniętych na egzaminie zawodowym i maturalnym oraz osiągnięć w konkursach, olimpiadach i turniejach, zarówno regionalnych jak i tych o zasięgu ogólnopolskim. Zgłoszeni przez poszczególne szkoły absolwenci są kwalifikowani w odrębnych kategoriach związanych z profilem kształcenia w ramach ogólnie pojętych kierunków mechanicznych i pokrewnych.

Dominik Geisler zajął II miejsce w kraju w grupie absolwentów w zawodzie technik pojazdów samochodowych.
Sukces Dominika nie jest przypadkiem. Uzyskał on średnią ocen z przedmiotów zawodowych 6,0, na egzaminie zawodowym uzyskał 98,5 proc. punktów, a na maturalnym 80,16 proc. punktów. Był laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej (II miejsce w kraju), został także wyróżniony odznaką Złotego Pióra na Gali Opolskich Orłów.

Uroczystość otworzył dyrektor ZSM, mgr inż. Bogusław Januszko, który przywitał zebranych gości, a zwłaszcza samego laureata nagrody Dominika Geislera, prezesa Opolskiego Oddziału SIMP mgr inż. Bogusława Przychockiego, nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy uczyli Dominika - Marka Paciona i Czesława Cebullę, a także pozostałych pedagogów oraz zgromadzoną młodzież.

Dyrektor przedstawił krótko historię SIMP, jego cele, zadania i obszary działania. Sam będąc aktywnym członkiem Opolskiego Oddziału SIMP, zachęcał młodzież do zainteresowania się tą niezwykle pożyteczną organizacją, dającą możliwość rozwoju zawodowego, nawiązania interesujących kontaktów i realizacji ciekawych projektów technicznych. Następnie dyrektor przedstawił krótko ideę konkursu, a także sylwetkę Dominika i jego osiągnięcia edukacyjne. Prezes SIMP w swoim krótkim wystąpieniu zachęcał młodzież do szerszego zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia i nawiązania z nim kontaktu.

Dyrektor wspólnie z prezesem Bogusławem Przychockim wręczyli Dominikowi nagrody.
Jako laureat konkursu SIMP, absolwent Mechanicz­niaka otrzymał dyplom, okolicznościową statuetkę oraz nagrodę rzeczową - bardzo przydatny przy pomiarach warsztatowych multimetr. Z rąk dyrektora szkoły dostał solidny komplet narzędzi warsztatowych.

Dominik podziękował za wyróżnienie i krótko przedstawił swe plany na najbliższą przyszłość. Jako laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Samochodowej miał zapewniony wstęp na dowolną uczelnię techniczną w Polsce. Wybrał Politechnikę Opolską, której obecnie jest studentem. Swoją przyszłość wiąże z techniką samochodową. Ta dziedzina to nie tylko wymarzony zawód, ale i życiowa pasja. I właśnie na ten aspekt nasz utytułowany absolwent zwrócił uwagę w swoim wystąpieniu do młodzieży.

Do techniki samochodowej ma ogromne zamiłowanie, a dzięki temu, że udało mu się połączyć zainteresowania z kierunkiem kształcenia to nauka w szkole i zajęcia praktyczne nie były dla niego uciążliwą koniecznością, ale wręcz sprawiały wiele radości i satysfakcji. Co ciekawe, samochody to niejedyna pasja Dominika. Drugą, całkowicie odmienną, jest pszczelarstwo. Prowadzenie ekologicznej pasieki to jego własny wkład w ochronę środowiska i utrzymanie, tak koniecznej, równowagi pomiędzy techniką, a otaczającą nas przyrodą.

Na koniec dyrektor podziękował laureatowi, który dzięki swej pracy i osiągnięciom promuje także szkołę oraz samą ideę zawodowego kształcenia, a także nauczycielom prowadzącym i przygotowującym Dominika: Markowi Pacionowi i Czesławowi Cebulli. Dołączamy się do tych gratulacji i życzymy sukcesów kolejnym absolwentom.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska