Sukces pływaków z Dobrodzienia na mistrzostwach województw opolskiego i śląskiego

12-latkowie z klubu Vega Dobrodzień zdobyli medale na Drużynowych Mistrzostwach Województw Młodzików w Radlinie.

W mistrzostwach startowali 12-letni pływacy ze województw śląskego i opolskiego
Były to eliminacje do Letnich Mistrzostw Polski 12-latków.

Świetnie wypadli młodzi sportowcy z Dobrodzienia. Oto najlepsze wyniki zawodnikó klubu Vega:

Asia Kapela zdobyła złoty medal na 50 m stylem motylkowym,
Julia Prysok wywalczyła srebrny medal na 100 m i brązowy na 200 metrów stylem klasycznym
Radek Nowak zdobył dwa srebrne medale na 100 m i 200 m stylem dowolnym.

Radek Nowak otrzymał również nagrodę za 6. miejsce w klasyfikacji na najlepszego zawodnika całych mistrzostw.

Z medalami wróciły również trzy sztafety z Dobrodzienia. Oto ich wyniki

srebrny medal 4x 100m stylem zmiennym sztafeta dziewcząt w składzie: Martyna Gambuś, Natalia Kolecek, Julia Prysok i Joasia Kapela
brązowy medal 4 x 50m stylem dowolnym sztafeta mix w składzie: Rafael Kukowka, Weronika Strzoda, Radek Nowak, Joasia Kapela
brązowy medal 4x100 m stylem dowolnym sztafeta dziewcząt w składzie: Martyna Gambuś, Weronika Strzoda, Julia Prysok i Asia Kapela.

- Nasza 10-osobowa reprezentacja zajęła w klasyfikacji drużynowej 2. miejsce, druga w ogólnej tabeli była również drużyna dziewczyn - mówi Witold Koszil, opiekun klubu Vega Dobrodzień. - To pierwsze tak ważne sukcesy drużynowe naszego klubu.