Świetny początek Smyka Prudnik w finale

Mariusz Matkowski
Z piłką Tomasz Madziar - najskuteczniejszy zawodnik Smyka w meczu z łodzianami.
Z piłką Tomasz Madziar - najskuteczniejszy zawodnik Smyka w meczu z łodzianami. Mariusz Matkowski
W pierwszym meczu turnieju finałowego mistrzostw Polski do lat 18 nasi zawodnicy pokonali ŁKS Łódź 63:56

Turniej z udziałem ośmiu najlepszych polskich drużyn w tej kategorii wiekowej odbywa się w Pruszkowie i potrwa do niedzieli. Nasz zespół trafił do grupy z ŁKS-em, gospodarzami - MKS-em Pruszków i Zastalem Zielona Góra.
Pierwszy mecz młodzi prudniczanie rozpoczęli w znakomitym stylu. Wygrali pierwszą kwartę różnicą 13 punktów i tej straty rywalom już się nie udało odrobić. Nieco nerwowych chwil było w końcówce spotkania. Z boiska za pięć fauli musiał zejść jeden z dwóch obok Tomasza Madziara liderów Smyka - Kacper Stalicki. Na cztery minuty przed końcem było 60:46 dla Smyka, ale na 75 sekund przed ostatnią syreną już tylko 60:54. Dwa punkty zdobyte przez Krzysztofa Bolibrzucha uspokoiły jednak sytuację.
W czwartek zespół z Prudnika zmierzy się z MKS-em Pruszków (o godz. 19.00), a w piątek z Zastalem (godz. 13.00). Do półfinałów awansują dwa najlepsze zespoły w grupie.

Smyk Prudnik - ŁKS Łódź 63:56 (23:10, 10:10, 14:19, 16:17)
Smyk: Oleksy 8 (2x3), Madziar 21 (4x3), Kubiak 5 (1x3), Sopata, Urbański, Stalicki 20, Zieliński, Bolibrzuch 9. Trener Tomasz Michalak.