Świetny występ kajakarzy KU AZS Politechniki Opolskiej na mistrzostwach Polski

Paweł Sładek
Opolska ekipa zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw.
Opolska ekipa zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw. Materiały KU AZS PO
86. Mistrzostwa Polski Seniorów w Sprincie Kajakowym zakończone. Reprezentanci KU AZS Politechniki Opolskiej sięgnęli w sumie po osiem krążków – trzy złote, trzy srebrne i dwa brązowe.

Jest to trzeci najlepszy wynik mistrzostw. W klasyfikacji medalowej lepsi okazali się tylko kajakarze z: KS AZS-AWF Poznań (19 medali, 8-7-4) oraz CWZS Zawisza Bydgoszcz (20 medali, 7-6-7). W imprezie wzięło udział 29 klubów z całego kraju.

Na ten sukces zapracowała cała drużyna, choć warto w tym miejscu wyróżnić troje uczestników zawodów: Annę Mielnik, Piotra Morawskiego i Arsena Śliwińskiego. Ich osady wygrały wszystkie osiem medali.

Anna Mielnik była druga wraz z Agatą Zielińską w kategorii K2 1000m (czas 4:10.9). To samo miejsce zajęła w K2 200m Mix wraz z Piotrem Morawskim (38.97), a na ostatnim stopniu podium stanęła dzięki dobrej współpracy z Agatą Zielińską, Wiktorią Bierzało i Malwiną Kruszewską w kat. K4 500 (1:46.35).

Piotr Morawski sięgnął również po złoto w K2 1000m przy współpracy z Wiktorem Żarskim (3:42.21) oraz brąz indywidualnie w wyścigu na 5000 metrów (K1 5000m, 21:37.51).

Arsen Śliwiński wywalczył wraz z kompanami trzy medale: dwa złote i jeden srebrny. Zostały one zdobyte w konkurencjach:

C4 1000m - 1 miejsce (3:45.77)