Tak wyglądał ośrodek Leśnik w Jarnołtówku. Wybite okna i gnijące meble

OPO
Ośrodek Leśnik w Jarnołtówku - tak wyglądał w 2016 roku.
Ośrodek Leśnik w Jarnołtówku - tak wyglądał w 2016 roku. YT / UEG
Ośrodek Leśnik w Jarnołtówku został kilka lat temu zrównany z ziemią. W przeszłości było to miejsce, w którym wypoczywało mnóstwo dzieci. W ostatnich latach obiekt był opuszczony. Na wyprawy jeździli tam miłośnicy urbexu. To właśnie dzięki nim wiadomo, jak wyglądał opuszczony ośrodek Leśnik.

Ośrodek Leśnik w Jarnołtówku był kiedyś pełen dzieci

Ośrodek Leśnik znajdował się przy drodze prowadzącej w kierunku parkingu, przy którym swoje samochody pozostawiają turyści chcący wejść na Kopę Biskupią.

Obiekt powstał w latach 70. i należał do Lasów Państwowych. Przez kilkadziesiąt lat przewinęły się przez niego tysiące dzieci przyjeżdżających tam na kolonie. Wypoczywali tam również leśnicy, istniała możliwość wynajęcia pokoi przez osoby prywatne.

Z czasem zaczął jednak wymagać coraz większych napraw i remontów. Leśnicy woleli go sprzedać. W 2004 roku kupiła go spółka z Opola, ale długo nie poprowadziła w nim działalności. Ostatecznie Leśnik popadał w coraz większą ruinę.

Złodzieje zaczęli rozkradać wyposażenie ośrodka. Na miejscu pojawili się też wandale, którzy zaczęli wybijać w nim szyby.

Ośrodek Leśnik w Jarnołtówku. Spalone wnętrza i wybite okna

Z czasem do Leśnika zaczęli też zaglądać miłośnicy urbexu. Uwieczniali zdewastowane i rozkradzione wnętrza na zdjęciach i filmach.

Dzięki temu widać, jak w ostatnich kilku latach prezentowało się wnętrze oraz okolica tego ośrodka w Jarnołtówku. W przejściu pomiędzy budynkami widać potłuczone i pootwierane szyby. Ściany części pomieszczeń są osmalone przez ogień.

W budynku znajdują się jeszcze pojedyncze, zniszczone bądź butwiejące meble, jak łóżka, tapczany czy fotele. Widać jak prezentowały się pokoje, foyer i kuchnia ogołocona z niemalże całego wyposażenia.

Ośrodek Leśnik w Jarnołtówku zrównany z ziemią

Ale i to jest już przeszłością. W 2020 roku zrujnowany ośrodek Leśnik kupiła firma z Nysy działająca w branży budowlanej.

W 2021 r. sprzęt burzący zrównał dawny ośrodek Leśnik z ziemią.

Zapraszamy na zwiedzanie starego szpitala w Oleśnie. Gwarantujemy ciarki na plecach...

Ludzie mówili, że to stary psychiatryk. Tak wyglądał w środk...

od 7 lat
Wideo

Pogoda na Boże Ciało i długi weekend

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska