Tauron Liga. Uni Opole - Roleski Grupa Azoty Tarnów 3:0. Opolanki nadal w grze o play-off [ZDJĘCIA]

Uni Opole - Roleski Grupa Azoty Tarnów 3:0
Uni Opole - Roleski Grupa Azoty Tarnów 3:0 Wiktor Gumiński
Siatkarki Uni Opole pewnie wygrały 3:0 mecz o przysłowiową "podwójną stawkę" z Roleskim Grupą Azoty Tarnów w ramach 20. kolejki Tauron Ligi.

Stąd też wciąż mogą jeszcze myśleć o awansie do fazy play-off, co byłoby niemożliwe w przypadku drugiej w sezonie porażki z tarnowską ekipą (w pierwszym starciu Grupa Azoty wygrała u siebie 3:0).

Tym razem jednak opolski zespół rozegrał jeden z najlepszych meczów w sezonie i właściwie przez cały czas posiadał boiskową inicjatywę. Była ledwie połowa pierwszego seta, a Uni już prowadziło 12:8. To nie była jeszcze bezpieczna zaliczka, ponieważ przyjezdne wyrównały na 17:17. Ale w końcówce ponownie znacznie lepiej spisały się opolanki, zwyciężając dzięki temu 25:22.

Druga partia była już popisem Uni w pełnym tego słowa znaczeniu. Gospodynie kompletnie odebrały w niej rywalkom ochotę do gry, potwierdzając to wygraną 25:16.

Scenariusz trzeciej odsłony przypominał natomiast mocno ten, jaki obserwowaliśmy w inauguracyjnym secie. Znów przez większość czasu przeważała drużyna z Opola, lecz tym razem w pewnym momencie tarnowianki objęły nawet prowadzenie 20:19. Zawodniczki Uni nic sobie jednak z tego nie zrobiły i ostatecznie znów triumfowały 25:22.

Zawodniczką meczu została wybrana brazylijska środkowa opolanek Vivian Pellegrino. Niewykluczone, że był to dla niej ostatni występ w Stegu Arenie, ponieważ po sezonie kończy ona karierę. Dlatego też, poza nagrodą przyznaną przez komisarza zawodów, otrzymała ona podziękowania od włodarzy i kibiców Uni za dwa lata godnego reprezentowania klubowych barw.

Dzięki trzem punktom zdobytym w starciu z Roleskim Grupą Azoty, opolska ekipa wciąż może myśleć o awansie do play-off. By jednak zakończyć fazę zasadniczą w czołowej „ósemce”, musi liczyć nie tylko na zwycięstwo w środowym, wyjazdowym starciu z BKS-em BOSTIK Bielsko Biała, ale i na korzystne rozstrzygnięcia w pozostałych potyczkach z udziałem takich drużyn jak Volley Wrocław, OnlyBio Pałac Bydgoszcz, Moya Radomka Lotnisko Radom czy ... nawet Roleski Grupa Azoty Tarnów.

Uni Opole - Roleski Grupa Azoty Tarnów 3:0 (25:22, 25:16, 25:22)
Uni: Makarowska-Kulej (1 pkt), Stronias (12), Pellegrino (12), Kraiduba (10), Conceicao (13), Orzyłowska (11), Adamek (libero) oraz Janicka, Sieradzka (1).
Roleski: Łyczakowska (3), Świstek (9), Mazenko (8), Szumera (8), Marcyniuk (8), Ponikowska (6), Żurawska (libero) oraz Szczepańska, Mroczek (1), Rybak, Pawłowska (libero).