Tłum na pierwszej manifestacji Komitetu Obrony Demokracji w Opolu

Anna Grudzka
Anna Grudzka

Wideo

Zobacz galerię (27 zdjęć)
Grubo ponad tysiąc osób bierze udział w pierwszej w Opolu manifestacji Komitetu Obrony Demokracji. - Idziemy w obronie wolnych mediów – mówią organizatorzy.

Manifestacja rozpoczęła się o godz. 14 pod siedzibą Radia Opole. - Celem marszu jest obrona demokratycznych wartości i instytucji państwa, a konkretnie: wolnych mediów – mówi Olga Raszewska z KOD-u, główna inicjatorka marszu.

Wśród zgromadzonych pod siedzibą radia byli Opolanie w każdym wieku i z różnych części regionu. Wielu z nich przyniosło transparenty z hasłami takimi jak: „Rowerzyści, wegetarianie, ekolodzy to też Polska”, „Nie chcemy kurskiej guberni”, „Precz z kaczyzmem, niech żyje wolność”, była też płyta nagrobna dla wolnych mediów czy tabliczki z nazwami miast.

- Jesteśmy tu w obronie wolności słowa – mówiła pani Elżbieta.
- Ja już raz walczyłem o wolność słowa razem z Solidarnością. Myślałem, że nie będę musiał już w tej sprawie wychodzić na ulice – dodał pan Jan.

Wśród zgromadzonych na marszu Opolan byli też przedstawiciele opozycyjnych opcji: Leszek Korzeniowski, Ryszard Wilczyński, Witold Zembaczyński.

Pod siedzibą Radia Opole odczytano też list od prof. Doroty Simonides, która manifestację popiera, ale nie mogła w niej uczestniczyć ze względów zdrowotnych.

- Idee towarzyszące Komitetowi uważam za słuszne. Sposób procedowania obecnej władzy jest haniebny. Wszystko odbywa się bez poszanowania jakichkolwiek standardów. Nocne posiedzenia, zatwierdzanie zmian bez wysłuchania opinii ekspertów i opozycji, a także przedmiotowe traktowanie społeczeństwa obywatelskiego oraz szkalowanie osób, które sprzeciwiają się takim poczynaniom. Takich zachowań tolerować nie można, dlatego nie mam co się dziwić, ze ludzie wychodzą na ulice. Robią to w słusznej sprawie – napisała pani. Profesor.

Manifestacja ruszyła po odśpiewaniu hymnu Polski. Następnie zaśpiewano „Pan prezydent mocno śpi”, na melodię utworu „Stary niedźwiedź mocno śpi” i manifestanci ruszyli w stronę Pl. Wolności, skąd skierują się pod siedzibę TVP Opole.

Skandują hasło „Chodźcie z nami, póki można”.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 12

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

B
Bogusław

Śmieszne jest to pisanie ludzi popierających PiS o tym kwiczeniu i odrywaniu od koryta,bo stare przysłowie mówi

"Koryto te same tylko świnie się zmieniają"

Czy  PO czy PiS wszyscy robią to samo,a wy naiwni dajecie się tylko podzielić,tyle tu nienawiści w imię czego-polityki?

G
Gość
W dniu 10.01.2016 o 11:25, Olek napisał:

 Miło się słucha kwiku tych zaKODowanych pseudo-demokratów. Korytka im uciekają a uczestników tych ulicznych zadym coraz mniej. Nie biorą jednak pod uwagę tego, że społeczeństwu to warcholstwo zaczyna brzydnąc i to społeczeństwo może szybko zrobić z nimi porządek.Nie Pomoże petru,lisy,żakowscy, michniki,wałęsy i inne (pseudo) autorytety. Brawo PIS róbcie porządek jak najszybciej, to my wyborcy WAS do tego upoważniliśmy.  

No i jaki proponujesz porządek?

Wszczynanie burd?

Pobicia?

Jakieś inne pomysły?

Zauważ, że społeczeństwo to nie tylko zwolennicy sekty PIS. Zauważ też, że PIS nie jest pępkiem świata i wiecznie rządzić nie będą.

 

A jeżeli podoba Ci się ciągłe dzielenie społeczeństwa, burdy, pobicia, wrzaski, demonstracje, miesięcznice, opluwanie i inne tego typu rzeczy to gratuluję samopoczucia.

 

Masz jakiś logiczny pomysł na życie czy tylko takie pomysły?

Bo jeżeli nie masz nic innego do zaoferowania to nie zabieraj głosu.

O
Obserwator tematu

Ludzie opamiętajcie się puki jeszcze czas. Nie dajcie się manipulować PISOWI I PO. Jedni i drudzy siebie warci. Zacznijcie myśleć kategoriami życia codziennego, problemami typu rachunek za, prąd, gaz, wodę, czynsz. Większość z Was manifestuje bądź jest przeciwna manifestującym w sprawach, które są odległe Wam, dacie się manipulować, prezesowi, Lisowi i innym cwaniakom, którzy tak naprawde wykorzystują Waszą naiwność i brak wiedzy w temacie.
Jak za komuny chleb czy masło drożało o kilka zł to cała Polska strajkowała i to było słuszne, i zrozumiałe. O co się spieracie, zastanówcie się kto zyska na Waszej naiwności, bo Wy napewno nie. "Walą" Was w rogi i tyle. Najprostrzy przykład to ceny paliw i energii.Tutaj trzeba razem,razem zrobić manifestacje niech zmienią nam ceny, wtedy życie będzie łatwiejsze, a czy w TV będzie Lis, Kaczor to najwyżej zmienię kanał.Konstytucją, psełdo wolnością, TK nikt za Was rachunków czy wycieczki, mieszkania nie opłaci obojętnie jakie będą czy po myśli tych czy tamtych.

G
Gość
W dniu 10.01.2016 o 11:18, brukowka napisał:

Kaczysci mysla jak komunisci, im sie wydaje, ze jak kontroluja panstwowe media to jednoczesnie kontroluja swiadomosc narodu. Przegonilismy Naziste, przegonilismy Komuniste, przegonimy i Kaczyste.

Ale po co nakręcać to wszystko. Po co gadasz o "kaczystach" itp. To tylko woda na młyn dla tych ludzi, to kolejna okazja by wykorzystać to do pokazania, że przeciwnicy sekty PIS też są agresywni.

 

Owszem część z nich jest agresywna jednak przeważająca większość jest po prostu normalna i chce normalności, a nie zabawy w rozwalanie stabilności kraju i wywracanie wszystkiego do góry nogami.

 

Właśnie po to manifestuje KOD by pokazać, że są ludzie, którzy mają inne zdanie, często o wiele bardziej logiczne i kulturalne.

O
Olek
Miło się słucha kwiku tych zaKODowanych pseudo-demokratów. Korytka im uciekają a uczestników tych ulicznych zadym coraz mniej. Nie biorą jednak pod uwagę tego, że społeczeństwu to warcholstwo zaczyna brzydnąc i to społeczeństwo może szybko zrobić z nimi porządek.Nie Pomoże petru,lisy,żakowscy, michniki,wałęsy i inne (pseudo) autorytety. Brawo PIS róbcie porządek jak najszybciej, to my wyborcy WAS do tego upoważniliśmy. 

 

b
brukowka

Kaczysci mysla jak komunisci, im sie wydaje, ze jak kontroluja panstwowe media to jednoczesnie kontroluja swiadomosc narodu. Przegonilismy Naziste, przegonilismy Komuniste, przegonimy i Kaczyste.

G
Gość
W dniu 10.01.2016 o 11:08, Alex napisał:

Na 140.000 mieszkańców Opola to rzeczywiście były tłumy - kilkaset osób i to ludzie z POprzedniej władzy, władzy arogancji i złodziejstwa którzy tracą POsadki i bardzo ich to boli. Na czele hamulcowy z synem i reszta POlitycznego marginesu!!!! Chodzą jak oszołomy i sami nie wiedzą w jakim celu, bo do koryta to my wyborcy już WAS nie dopuścimy. Prezydent Wiśniewski w ciągu roku zrobił więcej dla Opola niż Zębaty za 8 lat. Kto Wami steruje i kto opłaca KOD??????????? Idziecie jak barany i nie wiecie, że to organizacja skompromitowana opłacana przez "bangsterów", przedstawicieli Swetru i korporacji po to żeby nadal okradać Polaków w imię zachodniego dobra i ludzi oderwanych od koryta którzy bogacili się kosztem biednego społeczeństwa polskiego!!!!

Kto Ci nakładł takich głupot do głowy. Tego nawet nie da się skomentować.

Czy do Ciebie docierają jakieś logiczne argumenty czy może już jesteś tak zaślepiony absurdalną nienawiścią, że nie przepije się do Ciebie nic prócz pustych słów i szaleństwa?

G
Gość
W dniu 10.01.2016 o 10:36, BHO napisał:

Tłumy? Tysiąc ludzi to tłumy? To jest właśnie obecny dziennikarski obiektywizm! Bo jak rozumiem trudno z tak nielicznego marszu zmanipulować marsz pięcio- czy dziesięciotysięczny po odpowiednim skadrowaniu zdjęć, to chociaż mała manipulacja w tytule.Wstyd panie dziennikarzu, wstyd.

A gdyby napisali, że np.: spanikowany tłum tysiąca osób stratował kilkoro ludzi to nagle okazałoby się, że to według Ciebie jednak tłum.

Gdy w gazecie napiszą, że Polska ma przyjąć 1000 imigrantów to też się oburzasz, że to taki wielki tłum i masa ludzi.

 

Ale gdy napiszą, że tłum 1000 demonstrantów KOD manifestował w jakimś mieście to nagle to dla Ciebie grupka osób, którą w ogóle nie warto sobie zawracać głowy.

 

Obłuda przemawia przez Ciebie, obłuda.

Wiesz co to obłuda?

G
Gość
W dniu 10.01.2016 o 09:53, Gość napisał:

A Tobie to o co chodzi? Bo sensu w tej wypowiedzi nie widać.

Co się dziwisz? Pisze byle pisać. Może ćwiczy pisanie na klawiaturze.

Jak ktoś wyżej wspomniał. Jak nie ma się nic logicznego do zaprezentowania to pisze się brednie. Tym bardziej, że można to robić prawie anonimowo.

 

Smutne jest to, że jedne mały przywódca partii, skutecznie od 10 lat bardzo mocno podzielił społeczeństwo, dzieli i skłóca nadal i będzie potrzeba wielu pokoleń lub kogoś naprawdę mądrego, który sprawi, że tan nasz naród znów stanie się jednością.

 

Mówi się, że nieszczęście też łączą ludzi. Jednak ten sposób się nie sprawdza, bo jest krótkotrwały i kruchy.

Mieliśmy typowy przykład po śmierci Jana Pawła II i po katastrofie rządowego samolotu w Smoleńsku.

Przez około 2 tygodnie była jedność, a potem ludzie zaczynali rzucać się sobie do gardeł.

 

A co sądzę o KOD?

Jedna z niewielu logicznych organizacji.

A ich manifestacje nie zieją agresją.

G
Gość
W dniu 10.01.2016 o 09:42, niuniek napisał:

Noooooooooooooo. To jest skandal nad skandale, że nikt nie posłuchał Twojego słuchu i KODy spokojne sobie demonstrowały. :wub: A to dowodzi, że demokracja w Polsce jest zagrożona, bo ludziska nie słuchają tego co Ci się w główce pie…..  tz , co Ci się w główce plecie  :)   

A Tobie to o co chodzi? Bo sensu w tej wypowiedzi nie widać.

G
Gość
W dniu 10.01.2016 o 09:30, Gość napisał:

Niestety pokojowe manifestowanie grozi spotkaniem z kibolami, W Łodzi kilka osób zostało poturbowanych w tym dwie kobiety a media kurskie milczą! Słyszałem że kibole Odry też mieli zamiar zakłócić wczorajszą manife.

Z jednej strony to źle, że ludzie nie rozumiejący o co chodzi w tych manifestacjach negują to i chcą wszczynać bójki.

 

Z drugiej strony może to i dobrze, że takie coś się dzieje, bo pokazuje to tylko tępą głupotę przeciwników tych manifestacji, dzięki czemu jest szansa, że więcej ludzi zobaczy, że jednak ten cały KOD to nie jest nic strasznego i złego.

 

Zawsze tak było, że jeżeli komuś brakuje sensownych argumentów do rozmowy lub szuka argumentów kompletnie nie związanych z tematem oraz ucieka się do wszelkich form agresji.

n
niuniek
W dniu 10.01.2016 o 09:30, Gość napisał:

Niestety pokojowe manifestowanie grozi spotkaniem z kibolami, W Łodzi kilka osób zostało poturbowanych w tym dwie kobiety a media kurskie milczą! Słyszałem że kibole Odry też mieli zamiar zakłócić wczorajszą manife.

Noooooooooooooo. To jest skandal nad skandale, że nikt nie posłuchał Twojego słuchu i KODy spokojne sobie demonstrowały. :wub:

A to dowodzi, że demokracja w Polsce jest zagrożona, bo ludziska nie słuchają tego co Ci się w główce pie…..  tz , co Ci się w główce plecie  :)   

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3