To był horror. Pierwsze zwycięstwo Gwardii Opole!

Gwardziści wypełnili swój plan na mecz w Legionowie.
Gwardziści wypełnili swój plan na mecz w Legionowie. Sławomir Jakubowski
Piłkarze ręczni naszego ekstraklasowca, po trzech porażkach i remisie sięgnęli po wygraną. Pokonali w Legionowie tamtejszy KPR 29-26.
Gwardia Opole vs KPR LegionowoGwardia Opole vs KPR Legionowo

Gwardia Opole vs KPR Legionowo

Opolanie właściwie stali pod ścianą, zresztą podobnie jak dzisiejszy rywal, który także jest beniaminkiem. Obie ekipy właśnie w bezpośredniej konfrontacji mogły upatrywać swojej szansy na wygraną, która może być bardzo ważna w walce o utrzymanie.

Stawka była więc spora, ale wyraźnie lepiej “podziałała" na Gwardię. Tak jak przed tygodniem ze Stalą Mielec i tym razem z łatwością objęła wysokie prowadzenie Po czterech przechwytach w defensywie i kontrach Swata i Knopa wygrywała 8-2, a po serii interwencji Malchera i rzutach z koła i drugiej linii nawet 12-3. Niestety po raz drugi z rzędu nasz zespół nie potrafił utrzymać przewagi. W Legionowie rywale odpowiedzieli czterema bramkami z rzędu, a w grze opolan coś się zacięło i do przerwy wygrywała tylko 14-11.

Trzy bramkową przewagę nasz zespół utrzymywał do 39. min. Potem niewykorzystane sytuacje dały rywalom KPR-owi kontry i remis 20-20. Jak żywo przed oczyma mógł stanąć mecz z Mielcem, ale na szczęście po słabszym momencie przyszedł lepszy. W bramce znów czarował Malcher, a dwie bramki Piotra Adamczaka dały prowadzenie 23-20. Rywal dochodził jeszcze dwa razy na bramkę, ale serię błędów z obu stron przerwał Migała, trafiając na 26-23, a następnie 28-24. Do końca meczu pozostało półtorej minuty i wygranej gwardziści nie mogli stracić.

KPR Legionowo - Gwardia Opole 26-29 (11-14)
KPR:Szałkucki, Zapora - Albin 2, Szmulik 2, Kasprzak, Wuszter 2, Titov 6, Pomiankiewicz 1, Wiak 1, Ciok 6, Dzieniszewski 3, Bałwas 3. Trener Jarosław Cieślikowski.
Gwardia: Malcher - Swat 5, Knop 1, Kłoda, Drej 1, Serpina, Vukcevic 7, Piotr Adamczak 4, Garbacz, Prokop 1, Płócienniczak 3, Migała 7, Lasoń. Trenerzy Marek Jagielski i Henryk Zajączkowski.
Sędziowali Sebastian Pelc i Jakub Pretzlaf (Rzeszów). Kary: KPR - 8 min; Gwardia - 14 min. Widzów 1000.