Unię znają na wylot

  Unię znają na wylot

  Fot. Witold Chojnacki

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Zwycięzcy są zadowoleni, nie ukrywają, że nie mogą się już doczekać wyjazdu do stolicy Unii Europejskiej.

  Zwycięzcy są zadowoleni, nie ukrywają, że nie mogą się już doczekać wyjazdu do stolicy Unii Europejskiej. ©Fot. Witold Chojnacki

  Uczniowie klasy I i z opolskiego II Liceum Ogólnokształcącego wygrali EURO QUIZZ i w nagrodę pojadą na dwa dni do Brukseli.
  Zwycięzcy są zadowoleni, nie ukrywają, że nie mogą się już doczekać wyjazdu do stolicy Unii Europejskiej.

  Zwycięzcy są zadowoleni, nie ukrywają, że nie mogą się już doczekać wyjazdu do stolicy Unii Europejskiej. ©Fot. Witold Chojnacki

  EURO QUIZZ to konkurs przeznaczony dla klas I i II szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego. Sprawdza on wiedzę licealistów o Unii Europejskiej i regionach partnerskich. Organizuje go Rada Regionalna Burgundii. W konkursie uczestniczyły też inne regiony partnerskie Opolszczyzny - Kraj Środkowoczeski i Nadrenia-Palatynat. To właśnie tam przygotowano wszystkie pytania dla uczniów województwa opolskiego.

  - Nawet nie musiałam ich specjalnie namawiać - mówi Agata Smoleń, wychowawczyni I i, nauczycielka historii i WOS. - To jest klasa o profilu europejskim. Inteligentna, otwarta młodzież, wszyscy dobrze znają francuski.
  - Z niecierpliwością czekaliśmy na ten konkurs - przyznaje Basia Knapiak ze zwycięskiej klasy w opolskiej "dwójce". - Największą motywacją była dla nas perspektywa wyjazdu do Brukseli.

  Przed rokiem, kiedy Opolszczyzna pierwszy raz przystąpiła do konkursu, wygrała go także klasa z II LO, prowadzona przez tę samą nauczycielkę.
  - Pytania dostaliśmy pewnego dnia po południu, a następnego ranka cały test mieliśmy rozwiązany - opowiada Natalia Pospieszyńska z I i. - Błyskawicznie rozdzieliliśmy zadania, każdy musiał odpowiedzieć na dwa pytania. Potem doszlifowaliśmy całość i gotowe.
  Na 50 punktów do zdobycia zwycięska klasa straciła tylko 3.
  - To świetny wynik - cieszy się z osiągnięć swoich uczniów Agata Smoleń.
  24 maja cała klasa w nagrodę wyjedzie na dwudniową wycieczkę do Brukseli. Poznają tam swoich rówieśników z trzech partnerskich regionów w Czechach, Niemczech i Francji i zwiedzą siedziby unijnych instytucji.
  - Już się nie możemy doczekać wizyty w Parlamencie Europejskim - przyznają Basia i Natalia.

  W konkursie wzięły udział 22 klasy ponadgimnazjalne z Opolszczyzny. Drugie miejsce zajęła klasa II a z II Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu (45 punktów), a trzecie klasa II b z Liceum Ogólnokształcącego w Zawadzkiem (40 punktów).

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo