W barażach o BS Leśnica 4 Ligę Opolską i klasę okręgową wszystko nadal jest w pełni otwarte

Śląsk Łubniany przybliżył się do 4 ligi. Wciąż jednak absolutnie nie może być pewny swego. Barbara Cyganiuk
Po pierwszych piłkarskich meczach barażowych o udział w BS Leśnica 4 Lidze Opolskiej i klasie okręgowej nic nie jest jeszcze jasne.

Minimalną zaliczkę uzyskał w weekend jedynie Śląsk Łubniany. Wicemistrz klasy okręgowej grupy 1 w pierwszym starciu o 4 ligę wygrał u siebie 2:1 z LZS-em Domaszkowice (13. drużyna ubiegłego sezonu BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej). Bramki na wagę zwycięstwa w piątej oraz dwunastej minucie doliczonego czasu gry do drugiej połowy zdobyli kolejno Sime Marusic i Dawid Miroszka (dla ekipy z Domaszkowic trafił w 65. minucie Jakub Podoluk). Mecz trwał tak długo, ponieważ wcześniej na kilkanaście minut musiał zostać przerwany z powodu problemów zdrowotnych jednego z zawodników przyjezdnych.

W drugiej parze rywalizującej o udział w 4 lidze w sezonie 2024/2025, Czarni Otmuchów (wicemistrz klasy okręgowej grupy 2) na własnym boisku zremisowali bezbramkowo z LZS-em Walce (14. zespół BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej).

O utrzymanie się na poziomie okręgówki walczą natomiast ze sobą zespoły, które w swoich grupach zakończyły zmagania na 12. lokacie. W pierwszym starciu w Kotorzu Małym, miejscowy Silesius zremisował 2:2 z Chronstau Chrząstowice. Gospodarze mieli czego żałować, bo nie dość, że dwukrotnie obejmowali prowadzenie, to drugiego gola stracili tuż przed końcem.

Wszystkie rewanżowe mecze w wymienionych parach zostaną rozegrane w środę 12 czerwca o godz. 18.

Baraże o udział w BS Leśnica 4 Lidze Opolskiej

Śląsk Łubniany – LZS Domaszkowice 2:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Podoluk - 65., 1:1 Marusic – 90+5., 2:1 Miroszka – 90+12.

Czarni Otmuchów – LZS Walce 0:0

Baraż o utrzymanie w klasie okręgowej

Silesius Kotórz Mały – Chronstau Chrząstowice 2:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Tomczak (karny) – 30., 1:1 Reisig – 37., 2:1 Tomczak – 65., 2:2 Juraschek – 90+2.