Walka o awans toczyła się do samego końca. To była już ostatnia kolejka 4 Ligi Opolskiej

Krzysztof Marcinkiewicz
W 30 meczach Stal Brzeg strzeliła aż 103 gole, tracąc zaledwie 23 bramki.
W 30 meczach Stal Brzeg strzeliła aż 103 gole, tracąc zaledwie 23 bramki. Wiktor Gumiński
W BS Leśnica 4 Lidze Opolskiej wszystko jest już jasne. Awans uzyskała Stal Brzeg, która wyprzedziła Małąpanew Ozimek o zaledwie punkt.

Walka o awans do III ligi toczyła się do samego końca na dwóch boiskach: w Brzegu i Karłowicach. Grająca na tym drugim obiekcie Małapanew Ozimek do końca liczyła, że liderująca Stal straci punkty w meczu z Porawiem Większyce. Tak się jednak nie stało i brzeżanie już w pierwszej połowie pokazali, że nie mają zamiaru wypuszcza awansu z rąk. Do przerwy prowadzili 4:0, wynik meczu otworzył Maksymilian Podgórski, a bramki przed przerwą dorzucili jeszcze Maciej Rakoczy (2) i Michał Sypek. Po przerwie gospodarze dołożyli jeszcze dwa gole i licznie zgromadzeni kibice mogli świętować powrót do III ligi po rocznym pobycie w BS Leśnica 4 Lidze.

Małapanew Ozimek również wygrała, zwyciężając w Karłowicach z miejscową Polonią 1:0. Hutnicy gola na wagę 3 punktów zdobyli w 50. minucie, wiedząc już, że marzenia o awansie muszą odłożyć o rok. W Brzegu Stal prowadziła już wtedy 5:0.

Grad goli oglądali również kibice w Bogacicy, gdzie miejscowa iPrime rozbiła spadkowicza z Gogolina. Tutaj również poszło błyskawicznie, gospodarze prowadzili już po 4 minutach po bramce Bartosza Madeły. Kolejne trafienia jeszcze przed przerwą dołożyli Mateusz Kiecko, Miłosz Reisch i Jakub Pielok i było 4:0. Po zmianie stron licznik ostatecznie zatrzymał się na 8 golach.

Także 8 bramek padło w Głogówku, gdzie miejscowa Fortuna grała z rezerwami Odry Opole. Gospodarze prowadzili do przerwy 2:0 po trafieniach Tomasza Hajduka. Kiedy po zmianie stron Michał Koc dorzucił dwie kolejne bramki, wydawało się, że historia tego meczu się już skończyła. Wtedy do gry wkroczyła ambitna młodzież z Opola. Najpierw w 64. minucie trafił Maksymilian Paszkowski, zaledwie 4 minuty później Szymon Sikorski strzelił drugiego gola dla gości. Fortuna odpowiedziała bramką Wojciecha Rudzińskiego w 73. minucie. Dla Odry trafił jeszcze Paszkowski, ale było to za mało na zdobycie w Głogówku choćby punktu. Fortuna wygrała 5:3.

Jeśli w najbliższym tygodniu Wydział Gier OZPN nie wyda żadnych walkowerów, miejsca barażowe zajmą LZS Domaszkowice i LZS Walce. Obie ekipy w barażach zagrają z 2. drużynami klasy okręgowej. Domaszowice zmierzą się w nich ze Śląskiem Łubniany, natomiast Walce czeka rywalizacja z Czarnymi Otmuchów. Pierwsze mecze w sobotę, 8 czerwca, natomiast rewanże w środę, 12 czerwca.

Komplet wyników spotkań 30. kolejki, wraz ze strzelcami bramek, znajdziecie w załączonej galerii zdjęć.