Śląsk Łubniany awansował do BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej. LZS Walce i 1. FC Chronstau Chrząstowice wywalczyły utrzymanie

Dzięki wygranej 4:2 w Domaszkowicach, Śląsk Łubniany w przyszłym sezonie będzie występować na 4-ligowym szczeblu. Barbara Cyganiuk
Rewanżowe potyczki barażowe, w których brali udział piłkarze z drużyn rywalizujących w BS Leśnica 4 Lidze Opolskiej i klasie okręgowej dostarczyły ogromnych emocji. Dwa z trzech spotkań nie zakończyły się w regulaminowym czasie gry.

Po 90 minutach wszystko było jasne jedynie w konfrontacji LZS-u Domaszkowice ze Śląskiem Łubniany. Tak jak i w pierwszym meczu, tak i tym razem lepsza okazała się ekipa z Łubnian, która na wyjeździe zwyciężyła 4:2. Dzięki temu wicemistrz grupy 1 klasy okręgowej w przyszłym sezonie będzie występować w BS Leśnica 4 Lidze Opolskiej, a zespół z Domaszkowic po zaledwie roku pożegnał się z tym szczeblem rozgrywkowym.

Byt w 4 lidze udało się ostatecznie zachować LZS-owi Walce, choć stoczył on o to niezwykle zaciętą i dramatyczną walkę. W jego dwumeczu z Czarnymi Otmuchów nie padła ani jedna bramka. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były więc rzuty karne, które również trwały bardzo długo. Koniec końców ekipa z Walec nieco lepiej wytrzymała ciśnienie i wygrała serię "jedenastek" 9:8.

Dogrywka natomiast zadecydowała o losach barażu o utrzymanie w okręgówce, w którym zmierzyły się 1. FC Chronstau Chrząstowice i Silesius Kotórz Mały. Jedyny gol w drugim starciu (w pierwszym był remis 2:2), na wagę pozostania w klasie okręgowej, padł w 97. minucie i zdobył go piłkarz Chronstau Robert Rychlikowski.

Baraże o udział w BS Leśnica 4 Lidze Opolskiej

LZS Domaszkowice - Śląsk Łubniany 2:4 (2:2)
Bramki: 0:1 Miroszka - 5., 1:1 Bajor - 6., 1:2 Rychlica - 14., 2:2 Bajor - 45., 2:3 Miroszka - 56., 2:4 Cieśliński - 71.
Pierwszy mecz: 2:1 dla Śląska
Śląsk Łubniany awansował do BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej, LZS Domaszkowice spadł do klasy okręgowej

LZS Walce - Czarni Otmuchów 0:0, karne 9:8
Pierwszy mecz: 0:0
LZS Walce utrzymał się w BS Leśnica 4 Lidze Opolskiej, Czarni Otmuchów nadal będą występować w klasie okręgowej