W czwartek 29 lutego promocja XX tomu „Atlantydy Kresowej” prof. Stanisława Niciei

Bolesław Bezeg
Bolesław Bezeg
W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej dziś o 17.00 odbędzie się promocja najnowszego - dwudziestego tomu „Atlantydy Kresowej” prof. Stanisława S. Niciei.

Jubileuszowy dwudziesty tom „Kresowej Atlantydy" poświęcony jest trzem miastom, są to: Równe, Korzec i Janowa Dolina, dawni mieszkańcy tych miast i ich potomkowie z pewnością znajdą tu wiele interesujących informacji o znanych ze wspomnień miejscach i ludziach.

Ponadto tom zawiera polemikę autora „Atlantydy” z próbami zrównywania wysiedleń Polaków i Niemców z ziem utraconych po II wojnie światowej. Obszerne fragmenty tych materiałów ukazały się w minionym roku na łamach nto w cyklu „Prof. Stanisław S. Nicieja: Moje Kresy”, który publikujemy w piątki.

Cykl „Kresowa Atlantyda” jest swoistym fenomenem wydawniczym, bo ukazuje się pomimo braku jakichkolwiek grantów i dotacji, wyłącznie staraniem autora, a łączna sprzedaż wchodzących w jego skład książek dawno przekroczyła 200 tysięcy egzemplarzy i goni największy bestseler prof. Niciei - książkę o cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie, która rozeszła się w rekordowym nakładzie 400 000 egzemplarzy.

Spotkanie z autorem odbędzie się jutro (w czwartek 29 lutego) o godz. 17.00 w namiocie w podwórzu WBP przy ul. Piastowskiej w Opolu.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska