Pokazuje to, że szkoła dba nie tylko o rozwój intelektualny młodzieży, ale również pamięta o starej zasadzie, że sport to zdrowie. Kierując się tą maksymą, postanowiono, we współpracy z opolskimi klubami sportowymi, powołać do życia klasy sportowe: piłki nożnej i ręcznej chłopców oraz piłki siatkowej dziewcząt. Od września kilkudziesięciu młodych ludzi łączy obowiązki szkolne z pasją sportową, utwierdzając wszystkich w przekonaniu, że dla chcącego nic trudnego. W kolejnych latach szkoła chce poszerzyć ofertę o piłkę ręczną dziewcząt.
Przykładem zdolnego piłkarza i ambitnego ucznia jest Maciej Wróbel (uczeń klasy 1 Ep, piłkarz Odry Opole).
- Piłka towarzyszy mi od zawsze - mówi Maciej. - W wieku 6 lat poszedłem do pierwszego piłkarskiego klubu Rodło Opole. Teraz gram w Odrze Opole. Trenuję praktycznie codziennie. Uwielbiam grać w piłkę, kiedy jestem na boisku, mogę pokazać swój charakter.
Szkoła wspiera Macieja, umożliwiając mu realizację obowiązku szkolnego w dogodnej dla niego formie.
Uczniem, który od lat odnosi spektakularne sukcesy, a w tym roku sięgnął po najwyższe trofeum w swojej kategorii wiekowej - został mistrzem świata Freestyle Football Nextball 2019 do lat 18 - jest Piotr Kielar, uczeń klasy II B.
- Trenuję od ponad 3 lat - mówi Piotr. - Przeglądając internet, znalazłem film, na którym były pokazane niesamowite sztuczki z piłką. Pomyślałem wtedy, czemu ja miałbym nie umieć robić takich rzeczy? Od razu wziąłem piłkę i wyszedłem na podwórko uczyć się ją podbijać. Po kilku miesiącach już wiedziałem, że ten sport jest właśnie dla mnie. Najbardziej lubię to, że mogę pokazać swoją osobowość, tworzyć nowe triki, połączenia oraz poznawać ludzi, którzy szanują się wzajemnie i pokazują swój styl gry. Freestyle football nauczył mnie przede wszystkim cierpliwości oraz wytrwałości w dążeniu do celu, ponieważ każdy trik wymaga wielu prób, aby go wykonać i setek ćwiczeń na wyrobienie powtarzalności.
Pasją Marcela Bednarskiego z klasy 1 Ag jest taniec. Technik tanecznych uczy się w Studio Tańca Royal Dance Center w Opolu (RDC). Trenuje kilkanaście godzin tygodniowo, pracuje nad techniką również w domu, a także uczestniczy w festiwalach i warsztatach tanecznych, które pozwalają mu na podnoszenie umiejętności i rozwijanie ulubionych technik tanecznych przede wszystkim w tańcu współczesnym, stepie amerykańskim i tańcach karaibskich (salsa, bachata, merengue). W wolnym czasie Marcel rozwija też zdolności w rysowaniu, malarstwie i aktorstwie.