W Kamieniu Śląskim pokazali, jak działa modelowa wieś

Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow
W trakcie imprezy urzędnicy i mieszkańcy Kamienia Śl. wyciskali sok z jabłek, którym częstowali gości.
W trakcie imprezy urzędnicy i mieszkańcy Kamienia Śl. wyciskali sok z jabłek, którym częstowali gości. Archiwum gminy
W Kamieniu Śląskim miała miejsce inauguracja „Sieci Najciekawszych Wsi”. To projekt, którego celem jest skupienie 40 najatrakcyjniejszych miejscowości z całego kraju.

Wsie, które będą częścią „Sieci”, będą wskazywane turystom, jako miejsca, które warto odwiedzić. Kamień Śląski będzie pełnił w tej strukturze miejsce specjalne - uznano, że jest to miejscowość, która w sposób modelowy przeszła proces odnowy wsi i na tym przykładzie powinni uczyć się inni.

- Na odnowieniu Kamienia Śląskiego skorzystali nie tylko turyści, ale także mieszkańcy, bo przecież wraz z podniesieniem atrakcyjności wsi wzrosły wartości ich działek i domów, a do wsi zaczęli przyjeżdżać inwestorzy - zauważa Joachim Wojtala, burmistrz gminy Gogolina. - Bez tego procesu prawdopodobnie nie byłoby dziś budowy we wsi pola golfowego i toru samochodowego.

Z okazji inauguracji „Sieci” w Kamieniu Śląskim zorganizowano „Festiwal Tożsamości i Kultury Wsi Odnowionej”. Rajd rowerowy, występy zespołów folklorystycznych, stoiska z rękodziełem, paintballowe strzelnice, wymiana plastikowych nakrętek na darmowe sadzonki, a także świeżo wyciskany sok z jabłek – to tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy. Goście, którzy przyjechali do Kamienia Śląskiego mogli na własne oczy przekonać się, jak zmieniła się wieś na przestrzeni lat.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska