W Kluczborku zakończyła się IV edycja pilotażowego programu "Przedszkolak ratuje". Dzieci sporo się nauczyły

Milena Zatylna
Milena Zatylna
Blisko 1000 przedszkolaków z wszystkich przedszkoli w powiecie kluczborskim brało udział w projekcie "Przedszkolak ratuje". Podsumowanie przedsięwzięcia odbyło się w Kinie Bajka w Kluczborku.
Blisko 1000 przedszkolaków z wszystkich przedszkoli w powiecie kluczborskim brało udział w projekcie "Przedszkolak ratuje". Podsumowanie przedsięwzięcia odbyło się w Kinie Bajka w Kluczborku. Milena Zatylna
Niemal 1000 dzieci z całego powiatu kluczborskiego uczestniczyło w projekcie „Przedszkolak ratuje”. Dzięki temu przedsięwzięciu milusińscy wiedzą, gdzie zwrócić się po pomoc, ale także sami potrafią tej pomocy udzielić.

- Warsztaty odbyły się w 36 przedszkolach powiatu kluczborskiego. Zajęcia przeprowadzono w 56 grupach, w których łącznie uczestniczyło 988 dzieci – mówiła aspirant Krystyna Alaszewicz z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku.

Zajęcia prowadzili funkcjonariusze kluczborskiej policji oraz pracownicy Opolskiego Centrum Edukacji Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filii w Kluczborku.

Dzieci dowiedziały się jakie są numery alarmowe do policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i centrum powiadamiania ratunkowego oraz w jakich przypadkach należy powiadamiać konkretne służby. Oprócz tego uczyły się podstawowych zasad pierwszej pomocy, np. tego, jak przeprowadzić resuscytację.

- Nauka pierwszej pomocy to ważny krok w życiu naszych najmłodszych. Dla nich to nawet więcej niż nauka, to bycie bohaterem w ważnych sytuacjach codziennych. Trzeba pamiętać, że teraźniejsze przedszkolaki, to przyszłe pokolenie dorosłych – tłumaczy asp. Krystyna Alaszewicz. - Dlatego od najmłodszych lat trzeba kształtować właściwe postawy dotyczące bezpieczeństwa, jak również uczyć świadomości, że prawidłowa i szybka reakcja może uratować życie drugiemu człowiekowi.

Tegoroczna edycja projektu „Przedszkolak ratuje” realizowana była pilotażowo w trzech powiatach województwa opolskiego: nyskim, brzeskim i kluczborskim.

Są zapowiedzi, że już w przyszłym roku będzie wdrożony w całym województwie.

- Pomysł tego przedsięwzięcia narodził się już przed pandemią, ale było bardzo skromne. Teraz chcemy systemowo i co roku kontynuować tej projekt – deklaruje marszałek Andrzej Buła. - Mam też zobowiązanie osobiste, gdyż mój 2,5-letni wnuczek Ignaś chodzi już do przedszkola i chciałbym, aby również w tym projekcie uczestniczył.

Podsumowanie projektu odbyło się w środę 5 czerwca w Kinie Bajka w Kluczborku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska