W Ozimku policjanci zamiast mandatów za brak maseczek mają wręczać... maseczki

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
500 maseczek gmina otrzymała od partnerskiej czeskiej gminy Rymarov.
500 maseczek gmina otrzymała od partnerskiej czeskiej gminy Rymarov. archiwum gminy Ozimek
Partnerska czeska gmina Rymarov podarowała samorządowi 500 maseczek. Burmistrz zdecydował część z nich przekazać policji, żeby wręczała je osobom bez ochrony twarzy zamiast mandatów.

Drodzy mieszkańcy gminy. W związku z wprowadzeniem obowiązku zakrywania ust i nosa i licznymi potwierdzonymi przypadkami zakażenia koronawirusem w naszej gminie udało nam się w krótkim czasie zaopatrzyć w ponad 15 tys. maseczek ochronnych i komponentów do ich szycia - napisał w piątek w komunikacie umieszczonym na facebookowym profilu gminy burmistrz Mirosław Wieszołek.

I dalej: - Dziś rano odebrałem 500 maseczek z partnerskiej gminy Rymarov, z których część będzie przekazana do Komisariatu Policji w Ozimku, żeby nasi policjanci w weekend zamiast mandatów za ich brak mogli wręczać maseczki i udzielać pouczeń.

Burmistrz poinformował też, że w piątek 2 tys. szt maseczek miało zostać dostarczone do sołectw. 200 maseczek dostarczyła też pani Ewa Gryka w imieniu kilkunastu krawcowych, które zaangażowały się w akcję ich szycia w gminie. Koordynuje nią Gminny Zakład Oświaty, a materiał dostarczyła szkole podstawowej nr 3.

Maseczki można też odbierać w przedsionku kościoła parafialnego w Ozimku, w sołectwach (w sklepach spożywczych i u sołtysów), od poniedziałku do piątku są do odebrania w urzędzie gminy i SP nr 3 (w godzinach ich otwarcia).

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska