Ważne zwycięstwo koszykarzy Pogoni Prudnik

Krzysztof Krajniewski w meczu przeciwko Noteci zdobył 14 punktów dla naszego zespołu. Oliwer Kubus
Pokonali u siebie zespół Noteci Inowrocław.

Noteć w tym sezonie jest jednym ze słabszych zespołów, ale i Pogoń nie zachwyca. Co więcej prudnicki zespół zmaga się z bardzo poważnymi problemami kadrowymi. W starciu z ekipą z Inowrocławia trener Tomasz Michalak do boju posłał zaledwie siedmiu zawodników. Sprostali oni zadaniu. Pogoń po wyrównanym meczu zwyciężyła, co biorąc jej niezbyt dobrą sytuację w tabeli jest najważniejszą wiadomością.

Pierwsza kwarta należała do gości. W 7. min prowadzili oni 17:10, a tę odsłonę zakończyli z przewagą sześciu punktów. W drugiej połowie nasza drużyna wzięła się za odrabianie strat i w 14. min po celnym rzucie za trzy punkty Krzysztofa Krajniewskiego doprowadziła do remisu 28:28. Dla Kraj­niewskiego był to zresztą udany mecz. Trafił wszystkie oddane przez siebie cztery rzuty za dwa punkty, a ponadto miał aż 11 zbiórek. Najlepszy mecz w sezonie rozegrał natomiast Maciej Strzelecki. Co dwaj zawodnicy oraz Tomasz Prostak mieli największy wkład w zwycięstwo Pogoni w tym spotkaniu.

Od momentu kiedy prud­ni­czanie doprowadzili w drugiej kwarcie do remisu , trwała wala cios za cios. Przed ostatnią kwartą gospodarze prowadzili tylko 54:53. Na początku czwartej odsłony miejscowi po czterech punktach z rzędu Strzeleckiego odskoczyli na pięć „oczek”. Taka przewaga jeszcze niczego nie gwarantuje, ale nasi koszykarze grali bardzo mądrze. Cały czas trzymali rywali na dystans kilku punktów. Najmniejsza różnica wynosiła trzy punkty. Gospodarze na każdy celny rzut rywali odpowiadali tym samym. Emocji w końcówce spotkania nie brakowało, ale ku uciesze publiczności zawodnicy Pogoni lepiej nerwowo wytrzymali presję w decydujących fragmentach meczu.

Zwycięstwo pozwoliło poprawić sytuację w tabeli, a już we środę następna kolejka. Prudniczanie zagrają na wyjeździe ze spadkowiczem z ekstraklasy - Siarką Tarnobrzeg. Jej zawodnicy w sobotę odpoczywali, gdyż w terminarzu wypadła im pauza. Nasi zawodnicy okazję do złapania oddechu będą mieli w najbliższy weekend. Wówczas to oni będą mieli przymusową przerwę spowodowaną nieparzystą ilością drużyn uczestniczących w rozgrywkach.

Pogoń Prudnik - Noteć Inowrocław 81:74 (14:20, 25:19, 15:14, 27:21)
Pogoń: Prostak 19 (12x3), Krajniewski 14 (2x3), Wielechowski 9 (1x3), Bogdanowicz 10, Strzelecki 19 - Czyżewski 6, Krawiec 4. Trener Tomasz Michalak.
Noteć: Michalski 11 (1x3), Maciejewski 13, Małe­cki 13 (3x3), Sroczyński 2, Paul 8 - Krawczyk 10 (1x3), Marciniak, Szczepanik 9 (1x3), Filipiak 8 (2x3). Trener Marcin Grocki.
Sędziowali: Damian Myszka (Tarnobrzeg), Grzegorz Szeremeta (Radzionków) i Krzysztof Krajewski (Bytom). Widzów 450