Wielka Sobota. Rekolekcje wielkopostne online prowadzi dominikanin Tomasz Grabowski OP [wideo]

Redakcja Warszawa
Cykl rekolekcji wielkopostnych online specjalnie dla naszych czytelników przygotował Tomasz Grabowski OP, prezes wydawnictwa "W drodze". Zapraszamy do obejrzenia odcinka 7. z rozważaniami na Wielką Sobotę.

ZOBACZ POZOSTAŁE ODCINKI REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH:

Tomasz Grabowski OP od września 2016 roku sprawuje funkcję prezesa wydawnictwa "W drodze". Z wykształcenia jest teologiem. Prowadził szereg wykładów poświęconych liturgii w ramach m.in. Dominikańskich Szkół Wiary, Dominikańskiego Studium Filozofii i Teologii, Studium Dominicanum, Wrocławskiego Studium Liturgiczno-Wokalnego. Prowadził również zajęcia dydaktyczne i formacyjne w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym oo. Dominikanów. Publikował m.in. w miesięczniku „W drodze”, „List”, „Teofilu”, „Presje” oraz w „Pastores”.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ NASZĄ ROZMOWĘ Z TOMASZEM GRABOWSKIM OP:

Jeśli podobają Wam się nasze rekolekcje wielkopostne online, koniecznie zajrzyjcie na stronę internetową wydawnictwa "W drodze", gdzie możecie znaleźć inne publikacje dominikanów. W przygotowanym w ostatnich dniach e-booku "Wiara nie tylko w czasach zarazy", Tomasz Grabowski OP proponuje, aby potraktować zaistniałą sytuację jako powrót do samego siebie i przyjrzeć się jakości osobistej wiary. Przypomina, że w sytuacjach granicznych rzeczy wtórne stają się naprawdę drugimi, ustępują miejsca prawdziwemu JA. Paradoksalnie, w epidemii dostrzega działanie dobrego Boga i próbuje zrozumieć jego cel. Jest przekonany, że niekorzystne okoliczności pandemii można przeżyć owocnie dla własnego ducha. Darmowego e-booka można pobrać w tym miejscu.

Transmisje z kościoła przy Freta 10

Bracia z Freta 10 zapraszają do wspólnej modlitwy za pośrednictwem mszy i nabożeństw online. W Wielkim Tygodniu na kanale YouTube transmitowane będą:

  • Wielka Środa, 8 kwietnia - Liturgia pokutna, godz. 20:00
  • Wielki Czwartek, 9 kwietnia - Liturgia Wieczerzy Pańskiej, godz. 19:00
  • Wielki Piątek 10 kwietnia - Ciemna jutrznia, godz. 8:00
  • Wielki Piątek, 10 kwietnia - Droga krzyżowa, godz. 12:00
  • Wielki Piątek 10 kwietnia - Liturgia Męki Pańskiej, godz. 15:00
  • Wielka Sobota, 11 kwietnia - Ciemna jutrznia, godz. 8:00
  • Wielka Sobota, 10 kwietnia - Liturgia Wigilii Paschalnej, godz. 19:00

OGLĄDAJ MSZĘ ŚWIĘTĄ W INTERNECIE:

Dominikanie od poniedziałku do niedzieli o godz. 18:45 zapraszają również do wspólnego odprawiania nieszporów, wieczornej modlitwy brewiarzowej - transmisje na Facebooku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wielka Sobota. Rekolekcje wielkopostne online prowadzi dominikanin Tomasz Grabowski OP [wideo] - Portal i.pl

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska