Włamania do sklepów jubilerskich na Opolszczyźnie. Tak...

  Włamania do sklepów jubilerskich na Opolszczyźnie. Tak wyglądają podejrzewani. Policja pokazała zdjęcia z monitoringu

  Zdjęcie autora materiału
  Sławomir Draguła

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Policjanci szukają sprawców włamań do sklepów jubilerskich na terenie Kluczborka.
  1/5
  przejdź do galerii

  Policjanci szukają sprawców włamań do sklepów jubilerskich na terenie Kluczborka. ©Policja

  Policjanci szukają sprawców włamań do sklepów jubilerskich na terenie Kluczborka. Sytuacje te miały miejsce w listopadzie i grudniu 2018 roku. Do podobnych zdarzeń dochodziło też w innych miastach regionu.
  Do tych dwóch zdarzeń doszło w listopadzie i grudniu 2018 roku na terenie Kluczborka. W obu przypadkach, zamaskowany mężczyzna, w godzinach porannych, wybijając szybę w sklepach z wyrobami jubilerskimi, dostawał się do środka i kradł biżuterię. Straty oszacowano na ponad 40 tysięcy złotych.  - Skradzione przedmioty to wyroby ze złota, srebra jak również zegarki renomowanych marek - mówi aspirant sztabowy Dawid Gierczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku.

  Policjanci ustalili, że najprawdopodobniej mężczyzna ten nie działał sam. Na zabezpieczonym zapisie z monitoringu widać, jak jeden mężczyzna wybija witrynę sklepową i wchodzi do środka. W tym czasie, drugi z nich, stoi nieopodal i pilnuje.

  Osoby, które rozpoznają tych mężczyzn, lub mają inne dodatkowe informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawców kradzieży, proszone są o telefoniczny kontakt z naczelnikiem Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku pod nr tel. 77 41 70 310 bądź dyżurnym policji w Kluczborku - tel. 77 41 70 303.

  Zobacz galerię

  - Jak wynika z pracy śledczych, te same osoby, mogą mieć związek z innymi przestępstwami o podobnym charakterze, które miały miejsce na terenie województwa opolskiego - mówi sierżant sztabowy Dariusz Świątczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

  Na przykład pod koniec listopada w Prudniku niezidentyfikowany do tej pory sprawca, wybijając szybę w sklepach z wyrobami jubilerskimi dostał się do środka, skąd skradł biżuterię wartą ponad 70 tysięcy złotych. W kolejnym przypadku skończyło się na usiłowaniu włamania.  I wówczas policjanci podczas oględzin zabezpieczyli m.in. zapis monitoringu, który zarejestrował wizerunek podejrzewanego o te przestępstwa młodego mężczyzny. Śledczy ustalili też, że i w tym wypadku osoba ta nie działała sama.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Walentynki w rytmie DISCO POLO

  Walentynki w rytmie DISCO POLO

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal