Wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla Kluczborka i Reńskiej Wsi. Wojewoda opolski podpisał umowy z włodarzami gmin

Marcin Żukowski
Marcin Żukowski
Wojewoda opolski podpisał umowy na remonty dróg w gminach Kluczbork i Reńska Wieś.
Wojewoda opolski podpisał umowy na remonty dróg w gminach Kluczbork i Reńska Wieś. Marcin Żukowski
W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano dzisiaj kolejne umowy na gminne inwestycje drogowe w regionie. Tym razem pieniądze trafią do Kluczborka i Reńskiej Wsi.

W Kluczborku będzie remontowana ul. Kwiatowa, droga o długości 339 metrów. Koszt całej inwestycji to 1,03 mln zł. Póki co, z funduszu zostanie przekazane 130 tysięcy zł.

Jest spora szansa, że wkrótce kwota ta będzie powiększona. Maksymalne dofinansowanie z rządowego funduszu może wynieść 70 procent kosztów inwestycji.

- Droga jest położona na terenie osiedla mieszkaniowego. Remont zapewni poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz dostępność mieszkańcom do pobliskich punktów użyteczności publicznej oraz ułatwi dojazd mieszkańców do domków jednorodzinnych i wielorodzinnych. W ramach zadania będzie wykonana jezdnia, pobocze, chodnik oraz odwodnienie drogi – mówił wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

Jak wyjaśniał Tomasz Hubert Kandziora, wójt Reńskiej Wsi, w jego gminie będzie remontowana niewielka droga, ul. Żabnik w Długomiłowicach. Kwota dofinansowania to 105 tysięcy złotych.

- Ta droga ma długość około 300 metrów. Wykorzystamy środki na wykonanie nowego dywanika, uzupełnienie podbudowy w miejscach, gdzie została uszkodzona, a także na ewentualne wjazdy do posesji - mówi wójt Tomasz Hubert Kandziora. - Droga ta jak najbardziej wymaga remontu, bo niedawno skończyliśmy kanalizowanie tej części Długomiłowic. Wiadomo, jak po pracach kanalizacyjnych drogi wyglądają. Często są przekopane, zniszczone, więc jak najbardziej bardzo celowo te środki zostaną przez nas skonsumowane.

Włodarz Reńskiej Wsi powiedział też, że jeżeli pozwolą na to warunki pogodowe, prace rozpoczną się tuż po nowym roku. Maksymalny termin zakończenia inwestycji to maj 2023 roku.

W sumie w 2022 roku z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na Opolszczyznę trafiło 57 milionów złotych. Z tych pieniędzy zrealizowano dziesiątki inwestycji drogowych w wielu gminach Opolszczyzny.

- Te krótkie odcinki składają się na łączną długość około 76 kilometrów. Tak faktycznie, gdybyśmy mogli połączyć w jedną całość te drogi, moglibyśmy z zachodu na wschód przejechać województwo opolskie. Bardzo mnie to cieszy, bo te środki poprawiają wygodę i bezpieczeństwo naszych mieszkańców – mówił wojewoda Kłosowski.

Wojewoda zapewniał również, że w ramach tych dotacji zazwyczaj są remontowane drogi ważne dla mieszkańców.

- Lepiej komunikują centrum z jakimiś terenami przemysłowymi albo ułatwiają dostęp do kościoła, cmentarza, urzędu gminy. To są naprawdę dobrze wydane środki na inwestycje drogowe w województwie opolskim - przekonywał.

Sławomir Kłosowski stwierdził, że sprawne wykorzystywanie środków jest możliwe dzięki doskonałej współpracy z samorządami.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska