Wygrana Mickiewicza Kluczbork 3:1 w wyjazdowym meczu 18. kolejki Tauron 1. Ligi z zespołem SMS Spała. Przegrali pierwszego seta z outsiderem

Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcia archiwalne.
Zdjęcia archiwalne. Dariusz Bloch / Polska Press
Mickiewicz Kluczbork wygrał 3:1 w wyjazdowym meczu 18. kolejki Tauron 1. Ligi z SMS-em Spała. Zwycięstwo z ostatnią drużyną w tabeli nie przyszło im jednak łatwo.

Kiedy w pierwszy secie meczu z outsiderem Mickiewicz prowadził 8:4, mogło się wydawać, że to będzie gładkie zwycięstwo. Wtedy jednak ambitna młodzież ze Spały wzięła się do roboty i wyszła na prowadzenie 14:12. Dalsza część seta była zacięta, obie drużyny walczyły punkt za punkt. Po asie serwisowym Tomasza Kupkowskiego gospodarze zwyciężyli w tej rywalizacji.

W drugim secie Mickiewicz wszedł na swój poziom gry. Kluczborczanie grali bardzo dobrze i prowadzili już 17:10. Chociaż SMS doszedł jeszcze na 14:17, to goście dowieźli bezpieczną przewagę do końca tej części meczu.

Początek trzeciego seta był zacięty, ale od połowy tej partii Kluczbork zaczął powiększać swoją przewagę. Mickiewicz prowadził już 21:17 i bez większych problemów dowiózł przewagę do końca seta.

W czwartej partii lekką przewagę mieli młodzi gospodarze, którzy prowadzili 7:4. Potem jednak przebudzili się doświadczenie zawodnicy Mickiewicza, którzy w połowie seta prowadzili 17:12. Przewagę tę dowieźli do końca seta.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Jakub Lewandowski (13/16 w ataku i 3 bloki).

Dzięki wygranej w Spale zawodnicy Kluczborka umocnili się na 5. pozycji w tabeli. Kolejny mecz rozegrają na wyjeździe z BBTS-em Bielsko-Biała (środa 24 stycznia godzina 18:00). To będzie bardzo ważne spotkanie, bo rywale zajmują 4. miejsce w tabeli 1. Ligi.

SMS PZPS Spała – Mickiewicz Kluczbork 1:3 (25:23, 20:25, 22:25, 22:25)
SMS: Becker (5), Kupkowski (6), Jańczyk (23), Kiedos (15), Urbańczyk (5), Dróżdż (14), Kotela (libero) oraz Kubacki, Gołębiowski (1)
Mickiewicz: Lipiński, Górski (8), Linda (16), Pasiński (15), Mucha (1), Lewandowski (16), Czyrek (libero) oraz Łysiak (libero), Mendel (1), Gibek (3), Kopacz, Siemiątkowski (6), Olczyk (8)