Zapisz się na bezpłatny kurs pracy biurowej

fot. Daniel Polak
Joanna Rotte pracuje w biurze i zachęca inne panie do nabycia podobnych umiejętności. - Nigdy nie wiadomo kiedy mogą się przydać - mówi.
Joanna Rotte pracuje w biurze i zachęca inne panie do nabycia podobnych umiejętności. - Nigdy nie wiadomo kiedy mogą się przydać - mówi. fot. Daniel Polak
Udostępnij:
We wrześniu kobiety z Opolszczyzny mogą zapisać się na bezpłatny kurs pracy biurowej. Warto skorzystać z tej okazji, bo na nauce można zarobić.

Umiejętność prowadzenia biura przydaje się w zdecydowanej większości zawodów. Nie tylko sekretarki, ale i osoby myślące o założeniu własnej firmy mszą radzić sobie z pracą na komputerze. Czy siedzenie osiem godzin za biurkiem jest zajęciem godnym polecenia?

- Na pewno tak, chociaż w pracy biurowej zazwyczaj poza obsługą komputera, skanera czy faksu liczy się także umiejętność nawiązywania kontaktów i radzenia sobie ze stresem - opowiada Joanna Rotte z sieci handlującej sprzętem RTV i AGD. Jej zdaniem warto nauczyć się obsługi sprzętu biurowego, gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy taka umiejętność się przyda.

Teraz jest ku temu znakomita okazja - opolska firma EMM Consulting nauczy pracy w biurze za darmo, a nawet zapłaci chętnym paniom za udział w szkoleniu.
W ramach kursu wypłacane są dodatki szkoleniowe - 4zł brutto za godzinę.

Zapewnione zostaje wyżywienie oraz opieka nad dziećmi lub osobami zależnymi. Zwracane są koszty dojazdu (do wysokości biletu publicznym środkiem transportu pomiędzy miejscem zamieszkania uczestnika, a miejscem szkolenia). Każdy chętny otrzyma też bogate pakiety szkoleniowe, zawierające podręcznik, zeszyt do ćwiczeń, prezentację na CD oraz pamięć przenośną (pendrive).

Mogą wziąć w nim udział:
-niezatrudnione kobiety z województwa opolskiego w wieku produkcyjnym, czyli do 60 roku żuycia, nie zarejestrowane w powiatowym urzędzie pracy,
-kobiety przebywające na rencie lub emeryturze, jak również będące na świadczeniach przedemerytalnych,
-studentki studiów zaocznych,
-uczennice szkół zaocznych,
-kobiety bezrobotne powracające oraz wchodzące po raz pierwszy na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci

- W kursie nie mogą wziąć udziału kobiety zarejestrowane jako bezrobotne w powiatowym urzędzie pracy, prowadzące firmy lub pracujące, ubezpieczone w KRUS-ie, ani też studiujące w trybie dziennym - wyjaśnia Mariusz Lasak z firmy organizującej szkolenie.

W programie znalazło się kilka modułów. Pierwszy, interpersonalny obejmuje szkolenia z zakresu autoprezentacji, przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej oraz redukcji stresu. Drugi, poświęcony jest obsłudze komputera - systemu Windows oraz programów: Word, Excel i Power Point oraz korzystania z internetu.
- Kolejna część szkolenia poświęcona będzie podstawowym zasadom prawa pracy - dodaje Mariusz Lasak. - Z kolei zakres tematyczny części księgowej obejmować będzie takie zagadnienia jak: formy organizacyjno-prawne działalności gospodarczej, podstawy ewidencji rachunkowej oraz system ubezpieczeń społecznych.

Ponadto będzie można się nauczyć jak prowadzić korespondencję oraz poznać sposób obsługi urządzeń biurowych (kopiarka, faks, skaner, centrala telefoniczna). Na koniec odbędzie się spotkanie z wizażystą i stylistą (stylista pracował m.in. przy produkcji programu "Taniec z gwiazdami").

- Jest ono uzupełnieniem wszystkich części szkolenia i ma na celu podniesienie samooceny uczestniczek poprzez poprawę wizerunku zewnętrznego - wyjaśnia Mariusz Lasak.

Rozpoczęcie kursu dla pierwszej grupy przewidywane jest na 6 października 2008r. Spotkania informa-cyjno-rekrutujące odbędą się 30 września i 1 października. Miejsce szkoleń to Opole, ul. Reymonta 14. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji w Biurze Projektu - EMM Consulting, bezpłatna infolinia: 0 800 105 600, tel.: 077 457 48 51 wewn. 232, www.pracownikbiurowy.com.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 6

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
Ajax
Dlaczego krytykujecie, dac tym paniom szanse, napewno na nia zasluzyly, napewno przybedzie pan na naszym FORUM.
c
coyot
Tylko co to jest praca biurowa ???
Do prac biurowych należą m.in. księgowość niepełna, pełna, kadry-płace, magazyny, płatności-zus, skarbowka,banki, etc..., no i ta sekretarka juz wspomniana w artykule.
I co taka pani po takim kursie bedzie wiedziała ? Jaka bedzie jej wiedza w porównaniu z paniami wykształconymi w danym kierunku ?

I pomysleć że taka kobieta, czy tez pani, po takim kursie bedzie na rynku pracy konkurować z paniami wykształconymi kierunkowo !

Chyba tylko po to jest to szkolenie, aby po raz kolejny wprowadzic na rynek pracy ludzi niekompetentnych bez podstawowej wiedzy, a zarazem pracujących za mniejsze pieniądze niż osoby wykształcone kierunkowo.
Lepiej zatrudnić kogoś kto mniej wie, nie ma doswiadczenia i ukierunkować go na swoja "łapę", i zapłacić mniej, jako dla osoby bez doświadczenia, a niżeli osobe wykształcona z doświadczeniem za dużo większe pieniądze...

Takie jest na chwilę obecną myślenie wiekszości właścicieli małych i średnich przedsiebiorstw, którzy praktykują takie "zjawiska".
m
mały
Taaaa.... magiczne słowo -biuro... Coraz brudniej w kiblach i krów nie ma komu doić, a tu firma organizuje lekką ręką szkolenie za forsę brukseli dla osób całkowicie poza rynkiem pracy. Przecież na takie szkolenie nikt nie pójdzie, żeby się czegoś nauczyć, tylko dla tych 4 zł/ h i towarzysko. Zresztą po co komu kurs biurowy- do trzymania miotły i mieszania zupy ?
t
temi
Po co piszecie takie bezsensowne artykuły.Dwa tygodnie wcześniej ukazał się już taki,wysłałam zgłoszenie i co..."wszystkie miejsca zajęte,proszę zgłosić się na wiosnę".Aja chciałabym teraz!Nabrałam po waszym artykule ochoty i niepotrzebnie się cieszyłam,że zrobie sobie taki kurs.Autor artykułu niech najpierw sprawdzi jak wygląda rzeczywistość,a nie mąci ludziom w głowach i robi niepotrzebną nadzieję!
M
Malwina
Nie ma martylorogii. Firma wyrwie sobie serce z płuc, aby tylko wyszkolić bezrobotne opolanki do biura. Bezsens i głupota.
J
Jacenty
To mi wygląda...

To jest dyskryminacja!!!
Przejdź na stronę główną Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie