Zawodnicy Budowlanych Opole z medalami mistrzostw Polski juniorów

Grzegorz Haliczyn
Dominik Kmita podczas podnoszenia sztangi.
Dominik Kmita podczas podnoszenia sztangi. Oliwer Kubus
Opolscy zawodnicy osiągnęli duży sukces na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Piekarach Śląskich.

W kategorii do lat 17 Budowlani Opole wystawili dwóch reprezentantów: Dominika Kmitę i Kacpra Urbana. Obaj wrócili z medalami.

Kmita wystartował w wadze do 77 kilogramów i zdobył złoto. W dwuboju uzyskał 275 kg, bijąc drugiego w tej kategorii Bartosza Boncika o 25 kg. W rwaniu z sukcesem podniósł 120kg. Podjął też nieudaną próbę rwania 125 kg. Dodatkowo Kmita został najlepszym zawodnikiem turnieju bez podziału na kategorie wagowe.

Urban z kolei wystąpił w kategorii do 62 kg, w której wywalczył srebrny medal. Zakończył dwubój z wynikiem 223 kg, czyli o 13kg mniej od pierwszego Martina Stasika. W klasyfikacji generalnej (metoda Sinclaira) ten wynik pozwolił zawodnikowi Budowlanych zająć miejsce zaraz za podium.