Zużel. Josh Grajczonek i Jan Holub w półfinałach MŚ juniorów

Oliver Kubus
Jan Holub awansując do półfinału mistrzostw świata juniorów sprawił niespodziankę. Oliver Kubus
Obaj zawodnicy naszego klubu startowali w rundzie kwalifikacyjnej indywidualnych mistrzostw świata juniorów w niemieckim Neustadt Donau i spisali się na tej imprezie bardzo dobrze.

Mający także polskie obywatelstwo Australijczyk Grajczonek uplasował się w tych zawodach na 3. miejscu z dorobkiem 12 pkt. Czech Holub sprawił natomiast miłą niespodziankę zajmując 6. miejsce, ostatnie premiowane awansem do półfinałów. Jego dorobek to 9 pkt. W zmaganiach zwyciężył reprezentant Polski Patryk Dudek (14 pkt), a czwarte miejsce zajął nasz inny rodak - Maciej Janowski (11 pkt).

Grajczonek i Holub awansując do półfinałów dołączyli do trzeciego z juniorów opolskiego klubu - Australijczyka Justina Sedgmena, który kilka tygodni temu w rundzie kwalifikacyjnej w niemieckim Herxheim zajął 4. miejsce z dorobkiem 11 oczek.

Trzecia z rund kwalifikacyjnych odbyła się w ukraińskim Czerwonogradzie. Zwyciężył tam reprezentant Polski Piotr Pawlicki, a 4. miejsce zajął Bartosz Zmarzlik. Na 7. pozycji uplasował się Szymon Woźniak i będzie on rezerwowym w półfinale, a z rywalizacji odpadł Dawid Lampart.

Do rozegrania zostały jeszcze dwie rundy kwalifikacyjne w najbliższy weekend w szwedzkim Malmoe i słoweńskim Gorican. Po nich będziemy znać 32 zawodników, którzy o awans do grona finalistów rywalizować będą w półfinałach w słowackiej Żarnowicy (5 czerwca) i Gnieźnie (25 czerwca).

Wzorem rywalizacji wśród seniorów walka o medale toczyć się będzie nie na zasadzie jednodniowego finału, a w cyklu czterech turniejów finałowych. Odbędą się one: 23 lipca w Coventry (Wielka Brytania), 28 sierpnia w Holsted (Dania), 1 października w Pardubicach (Czechy) i ostatni turniej 9 października w Gnieźnie. Wypada mieć nadzieję, że do najlepszej szesnastki zawodników awansuje przynajmniej jeden reprezentant Kolejarza.