Zwycięstwo Corotop Gwardii Opole 24:22 w meczu z KGHM Chrobrym Głogów. Spotkanie odbyło się w ramach 12. kolejki Superligi

Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Wiktor Gumiński
Corotop Gwardia Opole wygrała na własnym parkiecie 24:22 z KGHM Chrobrym Głogów w meczu 12. kolejki Superligi mężczyzn. Decydująca okazała się końcówka spotkania.

Przed meczem szczypiorniści Gwardii nie byli stawiani w roli faworyta. Chociaż dwa ostatnie mecze rozstrzygnęli na swoją korzyść, to jednak Chrobry zajmował 3 miejsce w lidze. Szczypiorniści z Dolnego Śląska zwyciężyli także w czterech ostatnich spotkaniach. W Stegu Arenie szykowało się więc pasjonujące widowisko.

Mecz zaczęli od mocnego uderzenia Gwardziści, którzy już po paru minutach osiągnęli kilkubramkową przewagę i prowadzili 5:1. Opolanie nie dawali się dojść na mniej niż 2 punkty. W końcówce pierwszej połowy znów uzyskali przewagę 4 punktów. Na przerwę obie drużyny schodziły przy prowadzeniu Corotop Gwardii 13:9.

Na początku drugiej części meczu opolanie dorzucili jeszcze 2 gole. Długo utrzymywało się kilka bramek przewagi Gwardii. Od stanu 20:15 przytrafił się jednak gigantyczny przestój, a rywale rzucili 4 bramki z rzędu. Kilka minut przed końcem było jeszcze 22:20 dla Gwardii, ale szczypiorniści KGHM Chrobrego zachowali zimną krew i doprowadzili do remisu. Ostatnie akcje meczu należały jednak do Gwardzistów, którzy zwyciężyli w meczu 24:22. Wyszło tutaj doświadczenie zawodników z Opola.

Po meczu Gwardia utrzymała 6 miejsce w tabeli. Spotkanie w Stegu Arenie było o tyle ciekawe, że gdyby opolanie ukończyli fazę zasadniczą na tej pozycji, to w ćwierćfinale play-offów spotkają się z drużyną, która zajęła 3 miejsce w tabeli. Spora szansa, że będzie to właśnie KGHM Chrobry.

Corotop Gwardia Opole - KGHM Chrobry Głogów 24:22 (13:9)
Gwardia: Malcher, Ałaj – Wojdan 4, Jędraszczyk 3, Sosna 3, Łangowski 2, Jankowski 2, Kawka 2, Milewski 2, Monczka 2, Wandzel 2, Chychykalo 1, Jendryca 1, Hryniewicz, Stempin, Scisłowicz.
Chrobry: Stachera, Dereviankin – Grabowski 4, Kosznik 4, Tilte 3, Matuszak 3, Zieniewicz 2, Orpik 2, Dadej 2, Wrona 1, Skiba 1, Jamioł, Otrezov, Paterek, Hajnos.
Kary: Gwardia – 6 min., Chrobry – 10 min.