1 liga futsalu. Berland Komprachcice wygrał na wyjeździe

Dominik Dora zdobył dwa gole dla zespołu z Komprachcic.
Dominik Dora zdobył dwa gole dla zespołu z Komprachcic. Oliwer Kubus
Nasz zespół pokonał Ekom Nowiny 7-4.

Drużyna z Komprachcic przystępowała do tego meczu w roli faworyta i sprostała zadaniu, a odnotować trzeba przede wszystkim świetny debiut w naszym zespole Romana Szweda. Ukrainiec w pierwszej połowie zaliczył hat tricka i walnie przyczynił się do zwycięstwa.

Losy meczu w dużej mierze rozstrzygnęły się właśnie przed przerwą. Po 20 minutach gry goście prowadzili bowiem różnicą czterech bramek. W pierwszych minutach nieco lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, ale Berland miał dobrze dysponowanego bramkarza. Mołdawianin Siergiej Bur­duja dwa razy znakomicie bowiem interweniował.

Pierwszy gol padł w 6. min, kiedy to Szwed z bliska skierował piłkę do bramki. W 9. min wyrównał Maciej Ponikowski, ale to tylko podrażniło graczy naszego zespołu. Świetną okazję miał Patryk Kilian, któremu niewiele zabrakło do szczęścia. Półtora minuty po wyrównaniu gospodarze stracili drugą bramkę, a jej autorem był Arkadiusz Gibała. Minęła minuta i było już 3-1 dla gości po pięknej akcji. Mateusz Mika zagrał do Szweda, a ten wystawił piłkę Dominikowi Dorze, który skierował ją do siatki. Ledwo Ekom wznowił grę, a już przegrywał 1-4. Między trzecią, a czwartą bramkę minęło 13 sekund. Gola zdobył Szwed, który na 40 sekund przed końcem pierwszej połowy ustalił jej wynik zdobywając gola strzałem piętą. Prowadzenie przyjezdnych mogło być nawet wyższe, ale przy stanie 4-1 nie wykorzystali kilku świetnych okazji.

W drugiej połowie gospodarze za sprawą Mateusza Zachar­skiego zdobyli drugiego gola, ale nie poszli za ciosem. Szóstą i siódmą bramkę zdobyli nasi zawodnicy w 31. i 34. min i już nie było żadnych wątpliwości, że to im przypadnie w udziale komplet punktów. Zespół z leżących koło Kielc Nowin zdołał jeszcze dwa razy trafić do siatki, ale losów spotkania nie był już w stanie zmienić. Berland był zespołem lepszym i zasłużenie zwyciężył.

Ekom Nowiny - Berland Komprachcice 4-7 (1-5)
0-1 Szwed - 6., 1-1 Ponikowski - 9., 1-2 Gibała - 10., 1-3 Dora - 11., 1-4 Szwed - 12., 1-5 Szwed - 20., 2-5 Zacharski - 21., 2-6 Dora - 31., 2-7 Zyla - 34., 3-7 Ponikowski - 34., 4-7 Zacharski - 39.
Ekom: Kozub (21. Leski) - Ponikowski, Chatys, Bujak, Dorowski, R. Szymonek, Zacharski, Ła­bęcki, P. Szymonek, Cyranowski. Trener Adam Lichota.
Berland: Burduja (39. Korzonek) - Szwed, Mika, Dora, Zboch, Sapa, Wedler, Przywara, Zyla, Gi­bała, Kilian, Małek. Trener Dariusz Lubczyński.
Sędziowali: Henryk Bąk (Zabrze) i Łukasz Woliński (Lublin). Widzów 70.

W tabeli 1 ligi Berland w gronie 12 zespołów zajmuje 7. miejsce. W 10 meczach zgromadził 15 punktów. Na prowadzeniu są: Orzeł Jelcz-Laskowice i GKS Tychy (po 24 punkty). Za nimi są GSF Gliwice (23 pkt) i inny z naszych zespołów - Odra Opole (22 pkt). Za Berlandem na 8. pozycji jest trzecia z naszych ekip - Gredar Brzeg (12 pkt). W strefie spadkowej na dwóch ostatnich pozycjach są: AZS Łódź (4 pkt) oraz Remedium Pyskowice (1 pkt).