1 liga koszykarzy. Siarka Tarnobrzeg - Pogoń Prudnik 84:78

Patryk Garwol zdobył 15 punktów w meczu z Siarką.
Patryk Garwol zdobył 15 punktów w meczu z Siarką. Oliwer Kubus
Pogoń była blisko sprawienia niespodzianki w meczu ze spadkowiczem z ekstraklasy. Przez większość czasu bowiem prowadziła.

Na wyróżnienie zasłużył rzadko grający na poziomie 1 ligi Patryk Garwol, który zdobył 15 punktów po rzutach z dystansu.

Na sześć minut przed końcem gry Pogoń miała dziewięć punktów więcej (69:60). Dysponująca szerszym składem Siarka na minutę przed końcem doprowadziła do remisu 76:76. Gospodarze lepiej rozegrali końcówkę spotkania, choć przedstawiciele naszej drużyny mieli pretensje do sędziów, którzy podjęli kilka kontrowersyjnych ich zdaniem decyzji krzywdzących Pogoń. Porażka stała się faktem, choć prudniczanie rozegrali dobry mecz.

W weekend będą mieli natomiast wolne, bo w 15. kolejce pauzują.

Siarka Tarnobrzeg - Pogoń Prudnik 84:78 (18:18, 19:23, 15:22, 32:15)
Siarka: Stanios 10 (2x3), Czyżnielewski 9 (1x3), Sewioł 4, Długosz 12, Nowicki 13 (3x3) - Pabianek, Rypiński 12 (2x3), Niedźwiedzki 12, Gazarkiewicz 12. Trener Arkadiusz Papka.
Pogoń: Mordzak 10, Krajniewski 18 (1x3), Wielechowski 8 (1x3), Bogdanowicz 16 (2x3), Strzelecki 9 - Garwol 15 (5x3), Czyżewski 2, Krawiec. Trener Tomasz Michalak.
Sędziowali: Adam Krasuski (Katowice), Jacek Litawa (Warszawa) i Rafał Zuchowicz (Pruszków). Widzów 150.

W tabeli 1 ligi Pogoń w gronie 17 drużyn zajmuje 11. miejsce. W 14 meczach zgromadziła 19 punktów. Po najbliższej kolejce w związku z tym, że będzie pauzować, a rywale zagrają swoje mecze, to w tabeli spadną o dwie pozycje w dół.