1 liga koszykarzy: SKK Siedlce - Pogoń Prudnik 73:72

Center Pogoni Tomasz Bodziński większość zdobytych przez siebie punktów w Siedlcach uzyskał w pierwszej kwarcie, kiedy trafił pięć razy do kosza rywali. Oliwer Kubus
Nasz zespół był blisko zwycięstwa z niżej notowanym rywalem.

W naszym zespole wyróżniającym się zawodnikiem w tym meczu był Artur Grygiel. Zdobył najwięcej punktów, aż siedmiokrotnie trafiając "trójkę". Mógł on także przesądzić o wygranej prudniczan. Na cztery sekundy przed końcem spotkania został sfaulowany i wykonywał dwa rzuty wolne. Niestety nie trafił ani jednego i nie udało mu się doprowadzić choćby do dogrywki. Piłkę po jego drugim niecelnym rzucie osobistym zebrał jeszcze inny dobrze spisujący się zawodnik Pogoni - Tomasz Nowakowski, ale zabrakło już czasu na skierowanie jej do kosza.

Przez niemal całe spotkanie prowadzili gospodarze. W 5. min było wprawdzie 9:6 dla prudniczan, ale w ciągu następnych dwóch i pół minuty nie zdobyli oni żadnego punktu podczas gdy siedlczanie uzyskali ich jedenaście. Strata po pierwszej kwarcie nie była duża, a największa w tym zasługa Tomasza Bodzińskiego, który w premierowej odsłonie zdobył 10 punktów. Druga kwarta długo była wyrównana, ale lepsza postawa gospodarzy w jej końcówce sprawiła, że powiększyli swoją przewagę.

Po 75 sekundach trzeciej odsłony wynosiła ona już 13 "oczek" (było 47:34). Od tego momentu zespołem lepszym była Pogoń. Zmniejszała straty, by w 37. min wyjść na prowadzenie 68:67. Końcówka spotkania należała jednak do gospodarzy.

Porażka sprawia, że maleją szanse naszej drużyny na grę w fazie play off, w której wystąpi osiem drużyn. Pogoń do wymarzonego 8. miejsca ma już trzy punkty straty.
SKK Siedlce - Pogoń Prudnik 73:72 (19:17, 22:17, 21:20, 11:18)
SKK Siedlce: Michalski 9 (1x3), Sobiło 10 (2x3), Weres 14 (4x3), Dębski 10, Ratajczak 7 - Sulima 9 (1x3), Gawrzydek 8, Bal, Nędzi 2, Osiński 4 (1x3). Trener Mariusz Niedbalski.
Pogoń: Chmielarz, Leszczyński 9 (1x3), Madziar 8, Pawłowski 1, Bodziński 14 - Lipowczyk, Cichoń, Grygiel 23 (7x3), Stalicki 1, Nowakowski 16 (2x3). Trener Tomasz Michalak.
Sędziowali: Damian Myszka (Stalowa Wola), Piotr Stepaniuk (Białystok) i Błażej Rymarczyk (Warszawa); Widzów 400.

Wyniki 16. kolejki I ligi: SKK Siedlce - Pogoń Prudnik 73:72, Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa 78:75, Spójnia Stargard Szczeciński - AZS Poznań 78:59, Znicz Pruszków - Sokół Łańcut 79:71, GKS Tychy - Stal Ostrów 61:79, Rosa II Radom - Astoria Bydgoszcz 92:75, Miasto Szkła Krosno - GTK Gliwice 74:77.