1 liga siatkarek. MKS Dąbrowa Górnicza - Uni Opole 3:0

Siatkarki Uni Opole zaczęły sezon od porażki.
Siatkarki Uni Opole zaczęły sezon od porażki. Mariusz Materlik
Bez punktów wraca z Dąbrowy Górniczej zespół Uni Opole. Nasz team przegrał z tamtejszym MKS-em 0:3.

Choć skład Uni Opole został mocno przemeblowany w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami to każdy kto widział mecz naszego zespołu nie mógł oprzeć się wrażeniu, że wróciły „stare demony”. Siatkarki z Opola bowiem najpierw długo toczyły z przeciwniczkami wyrównany bój po czym nagle czy to w połowie seta czy pod jego koniec stawały, rywalki im uciekały i już nie były w stanie odrobić strat.

W pierwszej partii „załamanie” miało miejxsce przy remisie po 12. W kolejnej odslonie przyjezdne znacznie dłużej miały nadzieje na dobry wynik. Dość powiedzieć bowiem, że w samej końcówce tablica wyników pokazywała liczy 20 po obu stronach przy nazwach zespołów.

Najbardziej zacięta była część numer 3. Paradoksalnie jednak w niej to siatkarki z Dąbrowy Górniczej szybko zbudowały sobie przewagę i wydawało się, że niezagrożone zwyciężą nie tylko w tym secie, ale i rzecz jasna w całym meczu. „Unitki” jednak zerwały się do ataku i odrobiły nieco straty … po czym znowu stanęły. Na szczęście w odpowiednim momencie w polu zagrywki pojawiła się Joanna Moczko i swoimi serwisami siała popłoch w szeregach rywalek. Do tego stopnia, że w powietrzu wisiała gra na przewagi.

Niestety w samej końcówce opolanki znowu się pogubiły, swoje „trzy grosze” dorzucił sędzia, który podjął parę kontrowersyjnych decyzji, szczególnie jedną przy stanie 24:23 dla MKS i dosłownie oraz w przenośni było „po zawodach”.

MKS Dąbrowa Górnicza - Uni Opole 3:0 (25:19, 25:22, 25:23)
Uni: Mras, Gierak, Witowska, Sobiczewska, Ciesiulewicz, Pacak, Szczygłowska (libero) oraz Gajer, Maternia, Moczko. Trener Nicola Vettori.

Pozostałe mecze 1 kolejki:
Energetyk Poznań - AZS Politechniki Śl. Gliwice 3:1, PWSZ Tarnów - Joker Świecie 3:1, Solna Wieliczka - Karpaty Krosno 3:0, Wisła Warszawa - Mazovia Warszawa 3:0, WTS Włocławek - Szóstka Mielec 0:3. Mecz SMS PZPS Szczyrk - Budowlani Toruń przełożono na 7.10.