10 minut badania może uratować życie. Mężczyzno, nie zaniedbuj swojego zdrowia! O profilaktykę raka jąder warto dbać przez cały rok

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Badania jąder i moszny trwa zaledwie 10 minut. Jest bezinwazyjne, bezbolesne, ale może uratować życie.
Badania jąder i moszny trwa zaledwie 10 minut. Jest bezinwazyjne, bezbolesne, ale może uratować życie. Mateusz Majnusz
Opolski klub sportowy Odra Opole oraz Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zjednoczyły siły, aby wspólnie promować świadomość zdrowia mężczyzn. W ramach tej inicjatywy prezes Odry Opole oraz dyrektor USK zorganizowali kampanię profilaktyczną skupiającą się na regularnych badaniach wśród mężczyzn.

Prezes Tomasz Lisiński wyraził entuzjazm z powodu możliwości przyczynienia się do tego istotnego aspektu opieki zdrowotnej.

- Cieszę się, że dzisiaj możemy w jakiś sposób przyczynić się do tego ważnego momentu w profilaktyce, o którym często rozmawia się w listopadzie. Jednak uważam, że rozmowa wciąż nie jest wystarczająco szeroka. Z przyjemnością, we współpracy z USK, podnosimy świadomość na ten temat, docierając do szerszej publiczności, zwłaszcza mężczyzn – tłumaczy prezes Odry Opole.

Mężczyźni powinni być czujni w kwestii swojego zdrowia, zwłaszcza jeśli chodzi o badania jąder i moszny. Profilaktyka w tym przypadku może uchronić nas przed zaawansowaną chorobą raka jąder, która – jak każdy nowotwór – może prowadzić do śmierci.

Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, podczas konferencji prasowej skoncentrował się na kluczowym znaczeniu profilaktyki w utrzymaniu zdrowia mężczyzn. Madera wyraził przekonanie, że zwycięstwa na boisku warto przenieść na grunt akcji profilaktycznej, szczególnie w kontekście walki z różnymi rodzajami nowotworów.

- Nasz szpital regularnie angażuje się w akcje profilaktyczne i współpracę z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz innymi organizacjami, zachęcając mężczyzn do regularnych badań i kontroli zdrowia. Warto również przełamywać stereotypy związane z wizytami u lekarza przez mężczyzn oraz zachęcania ich do troski o zdrowie przez cały rok, nie tylko w listopadzie – podkreślił dyrektor USK w Opolu.

Warto wspomnieć, że badania jąder i moszny trwa zaledwie 10 minut. Jest bezinwazyjne, bezbolesne, ale może uratować życie.

Dr hab. n. med. Marcin Życzkowski, kierownik Oddziału i Kliniki Urologii w USK w Opolu, dołączył do dyskusji, podkreślając ciągłe znaczenie działań profilaktycznych poza listopadem. Zaznaczył konieczność regularnych badań dla mężczyzn w każdym wieku, niezależnie od ich stanu zdrowia czy stylu życia. Życzkowski podkreślił znaczenie wczesnego wykrywania, zwłaszcza w przypadku chorób takich jak rak jądra, i zachęcał mężczyzn do aktywnego poszukiwania pomocy medycznej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Testy krwi prognozują ryzyko zawału serca

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska