2 liga piłkarzy ręcznych. Porażki drużyn z Opolszczyzny

Z piłką Kamil Kauczok, a na drugim planie jego kolega z OSiR-u Komprachcice Tomasz Marcyniuk. Sławomir Jakubowski
Orlik Brzeg przegrał w Świdnicy, a OSiR Komprachcice w Dzierżoniowie

Zawodnicy Orlika Brzeg nie mieli wiele do powiedzenia w Świdnicy. Starcie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy są spadkowiczem z 1 ligi. W 16. min prowadzili już 10-3. Do końca pierwszej odsłony lepsze wrażenie sprawiali brzeżanie i ten fragment gry był najlepszy w ich wykonaniu. Zmniejszyli bowiem straty do czterech goli. Inna sprawa, że wysoko prowadząc zawodnicy ŚKPR nieco się rozluźnili. W drugiej odsłonie wzięli się jednak na poważnie do pracy i wygrali ją wyraźnie, różnicą ośmiu goli.
- Paradoksalnie całkiem nieźle z mocnym rywalem wyglądała nasza gra w obronie - oceniał trener Orlika Paweł Pietraszek.

ŚKPR Świdnica - Orlik Brzeg 31-19 (16-12)
Orlik: Gołębiowski, Stypiński - Potępa 4, Galar 3, Krawczyk 1, Białożyt 2, Krocz 3, Błajda 2, Betka 1, Wojcie­szek 2, Pasierbek 1, Stanoszek. Trener Paweł Pietraszek.

OSiR Komprachcice wysoko przegrał w Dzierżoniowie. W pierwszej połowie spotkania i przez pięć pierwszych minut drugiej odsłony spotkanie było wyrównane, a wynik był „na styku”. Później na parkiecie dominowali już gospodarze. Wpływ na to miał z pewnością fakt, że w ekipie z Kom­prachcic było tylko trzech rozgrywających i żaden z nich nie mógł liczyć na chwilę oddechu na ławce. Zmęczenie się nawarstwiało, a ubytek sił generował błędy. Nie ma też jednak co ukrywać, że umiejętności szczypiornistów Żagwi były zwyczajnie wyższe.
- Przez pół meczu nasza gra wyglądała naprawdę przyzwoicie - analizował trener OSiR-u Bartłomiej Jasiówka. - O prawie całej drugiej połowie najlepiej zapomnieć. Moi podopieczni starali się, walczyli, ale niewiele z tego wychodziło. Kolejne bramki zdobywane przez Żagiew sprawiały, że chłopcy wyglądali tak, jakby jak najszybciej chcieli się znaleźć w szatni. a ą

Żagiew Dzierżoniów - OSiR Komprachcice 38-26 (20-18)
OSiR: Oleksyn, Jarosz - Tracz 7, Miś 5, Gwóźdź, Wiśniowie­­cki 1, Niedzielski 2, Kauczok, Kochanek 1, R. Bus, Gotwald, Ungier 8, Marcyniuk 2. Trener Bartłomiej Jasiówka.

W tabeli 2 ligi po czterech kolejkach prowadzą z kompletem ośmiu punktów ŚKPR Świdnica i AZS Zielona Góra. W gronie 14 zespołów OSiR Komprachcice jest na 8. miejscu z dorobkiem czterech punktów. Orlik Brzeg ma o jeden mniej i jest 10.