26-latka z Krapkowic na Facebooku napisała, że chce się zabić. To ją uratowało

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Błyskawiczna reakcja internauty na niepokojącą korespondencję zamieszczoną na portalu społecznościowym oraz działania podjęte przez krapkowickich policjantów zapobiegły samobójstwu młodej kobiety.

Jeden z internautów przesłał krapkowickim policjantom korespondencję, jaką prowadził z nowo poznaną kobietą na portalu społecznościowym.

Mężczyzna szybko zorientował się, że zdesperowana kobieta może spróbować popełnić samobójstwo. Jako pierwszy sprawą zajął się dyżurny krapkowickiej policji aspirant sztabowy Tomasz Urban.

- To on szybko ustalił, gdzie mieszka kobieta, która korespondowała ze zgłaszającym - mówi aspirant sztabowy Jarosław Waligóra z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach.

Natychmiast na miejsce wysłał patrol. Funkcjonariusze już po kilku minutach od zgłoszenia byli na miejscu. W jednym z mieszkań bloku odnaleźli 26-latkę. Kobieta wymagała natychmiastowej pomocy i wsparcia.

Na szczęście mieszkanka powiatu nie zdążyła zrobić sobie żadnej krzywdy.

Gdyby nie szybka decyzja internauty oraz natychmiastowa i skuteczna reakcja policjantów, finał sprawy mógłby być inny. Kobieta znalazła się pod opieką lekarzy, jej życiu nic już nie zagraża.

**

Myśli samobójcze - GDZIE SZUKAĆ POMOCY**

  • Centrum Wsparcia - bezpłatny telefon dla osób w kryzysie czynny 24h / dobę 7 dni w tygodniu (także w święta) - tel. 800 70 2222
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych - 116 123
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży - 116 111
  • Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka - 800 12 12 12

Jak zabezpieczyć mieszkanie wyjeżdżając na wakacje

Najwyższa Izba Kontroli alarmuje, że zachorowania na nowotwory w Polsce rosną w zastraszającym tempie. Odsetek zapadalności na te groźne choroby wzrósł aż o 45 procent. Niestety - skuteczność leczenia onkologicznego w Polsce jest gorsza niż w większości pozostałych krajów Unii Europejskiej i rokrocznie na nowotwory złośliwe umiera prawie 100 tysięcy osób w Polsce. Jak podkreślają inspektorzy NIK, jedną z głównych przyczyn tej dramatycznej sytuacji jest bardzo słaba profilaktyka. Badań, które mogłyby wykryć raka we wczesnym stadium, robi się u nas w kraju zbyt mało. Kolejne problemy to długi czas trwania diagnostyki oraz długi okres oczekiwania na badania oraz wizyty u specjalistów. Nowotwory zbierają więc w Polsce potężne żniwo. Które największe?Zobacz też, czy grozi ci rak TVN

Jaki jest najgorszy rak? Te nowotwory zabijają nas najczęści...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska