3 liga piłkarska: Piotrówka - Ruch II Chorzów 1-3

Zaktualizowano
Eric Tala z zespołu Piotrówki.
Eric Tala z zespołu Piotrówki. Mariusz Matkowski / sportoweopole.pl
Zespół rezerw ekstraklasowca z Chorzowa już w pierwszej połowie zapewnił sobie trzy punkty. Znacznie bowiem przewyższał naszych piłkarzy.

W minioną środę podopieczni trenera Aleksandra Mużyłowskiego zremisowali 1-1 w sparingu z 1-ligowym MKS-em Kluczbork. To pozwalało z umiarkowanym optymizmem oczekiwać starcia z rezerwowym zespołem z Chorzowa.

Rywalizacja ligowa to jednak zupełnie inna bajka niż mecze towarzyskie. Goście szybko obnażyli słabości Piotrówki. Znakomicie spisywali się zwłaszcza skrzydłowi chorzowian: niezwykle doświadczony Tomasz Podgórski oraz Michał Szewczyk. Ten drugi już w 8. min dał prowadzenie gościom. Kolejna dobra jego akcja w 17. min wykończona przez dobrze znanego na Opolszczyźnie Adama Setlę sprawiła, że naszym zawodnikom opadły skrzydła. Po kolejnym kwadransie było już 3-0 po golu strzelonym przez Kamila Włodykę. Chorzowianie mogli, a wręcz powinni prowadzić wyżej. Dobrze w bramce naszej drużyny spisywał się jednak Mirosław Kuczera.

Po przerwie mecz był bardziej wyrównany. Zadowoleni z wysokiego prowadzenia przyjezdni nie musieli już forsować takiego tempa jak w pierwszej odsłonie. W pełni jednak kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Obie strony miały okazje do zmiany wyniku. Jedyny gol w tej połowie padł tuż przed zakończeniem spotkania. Precyzyjnym strzałem zza pola karnego popisał się Rafał Zaborowski. Piłka wpadła do siatki przy lewym słupku bramki chorzowian.

Piotrówka - Ruch II Chorzów 1-3 (0-3)
0-1 Szewczyk - 8., 0-2 Setla - 17., 0-3 Włodyka - 32., 1-3 Zaborowski - 90.
Piotrówka: Kuczera - Bury, Grzywa, Wandzik, Juszczak (35. Jaguś) - Walesa, Cieluch, Mróz, Konieczny (70. Zaborowski), Tala (80. Lubkowicz) - Mieszczak (88. Olewicz). Trener Aleksander Mużyłowski.
Ruch II: Borecki - Korczyński (74. D. Cheba), Szal, Brodziński, Wagner - Szewczyk, Włodyka (65. Gilewicz), Rzuchowski, Krakowski (65. Siedlik), Podgórski (74. P. Cheba) - Setla. Trener Mateusz Sobota.
Sędziował Marcin Bazan (Opole). Żółte kartki: Juszczak, Mróz - Brodziński. Widzów 100.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych