4 liga piłkarska: Starowice - Małapanew Ozimek 1-2

Strzelec obu bramek dla gości Bartłomiej Semik.
Strzelec obu bramek dla gości Bartłomiej Semik. Oliwer Kubus
Obie bramki dla gości zdobył Bartłomiej Semik, który do Małejpanwi trafił przed tym sezonem właśnie ze Starowic.

W meczu dwóch drużyn z czołówki tabeli lepsi okazali się zawodnicy z Ozimka. Ekipa ze Starowic, która nie zaznała goryczy porażki w ośmiu pierwszych meczach sezonu, przegrała drugi raz z rzędu.

Wcale tak się nie musiało stać, bo przy stanie 0-0 gospodarze mieli trzy dogodne okazji. Nie wykorzystali ich Pół­chło­pek i Szpala, a strzał Łozińskiego w długi róg w znakomitym stylu obronił Stodoła.

W 18. min goście objęli prowadzenie. Semik, który przed tym sezonem przyszedł do klubu z Ozimka właśnie ze Starowic zamknął akcję swojego zespołu i po dośrodkowaniu Grześkiewicza z lewej strony strzałem głową skierował piłkę do siatki. Dziewięć minut później zdobył on drugiego gola. Arbiter uznał, że Olenkiewicz faulował w polu karnym D. Kamińskiego i podyktował jedenastkę. Semik zamienił ją na bramkę.

Po tych dwóch ciosach gospodarze byli oszołomieni. W drugiej połowie przejęli jednak znów inicjatywę. Raz za razem było groźnie na przedpolu bramki gości, ale bardzo pewnie grali defensorzy Małejpan­wi, a ostoją zespołu z Ozimka był Stodoła.
Ekipę ze Starowic należy pochwalić za to, że do samego końca ambitnie atakowała. Udało się to w szóstej minucie doliczonego czasu gry, gdy Półchłopek w zamieszaniu trafił do siatki zdobywając honorowego gola.

Starowice - Małapanew Ozimek 1-2 (0-2)
0-1 Semik - 18., 0-2 Semik - 27. (karny), 1-2 Półchłopek - 90.
Starowice: Czarnecki - Kruk, Kuźniecow, Ci­chocki, Olenkiewicz (46. Ptak) - Drozdek (46. Bajor), Mokrzycki, Dembiński (70. Paciorek), Łoziński (58. Papuga) - Półchłopek, Szpa­la. Trener Waldemar Sierakowski.
Małapanew: Stodoła - Lewandowski, D. Kamiński (57. Stupak), Kubicz - Grześkiewicz, Gór­niaszek (55. Kuźma), Suchecki, Wróblewski (71. Kuchta), Komor (90. K. Kamiński) - Semik, Jaroszyński. Trener Dariusz Kaniuka.
Sędziował Jacek Babiarz (Kluczbork). Żółte kartki: Kuźniecow, Mokrzycki, Dembiński - Grześkiewicz, Kuchta, Semik, Jaroszyński. Widzów 50.

Opinia
Dariusz Kaniuka, trener Małejpanwi
- Źle zaczęliśmy ten mecz i tak naprawdę po kwadransie mogliśmy przegrywać dwoma lub trzema bramkami. Na szczęście obudziliśmy się, zdobyliśmy dwa gole i grało nam się już znacznie łatwiej. Zabrakło nam pazerności, by zdobyć trzecią bramkę. Mieliśmy na nią okazje jeszcze w pierwszej połowie, ale i w drugiej. Po przerwie cofnęliśmy się. Wynikało to też z tego, że z powodu kontuzji musiało zejść u nas trzech doświadczonych zawodników. Dobrze się jednak broniliśmy.