52. Rajd Festiwalowy. W kategorii Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska zwyciężył Rafał Piotrowski, a w Super KJS Michał Brzóska

Wiktor Gumiński
Wiktor Gumiński
Na trasie 52. edycji Rajdu Festiwalowego nie zabrakło efektownego ścigania.
Na trasie 52. edycji Rajdu Festiwalowego nie zabrakło efektownego ścigania. Łukasz Baliński
Podczas 52. edycji Rajdu Festiwalowego byliśmy na Opolszczyźnie świadkami bardzo emocjonującego ścigania zarówno wśród załóg rywalizujących w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, jak i w kategorii Super KJS. Nieźle wypadli zawodnicy pochodzący z naszego regionu, choć triumfatorzy pochodzili z innych województw.

W całym rajdzie najszybszy okazał się Artur Równiatka z warszawskiego Automobilklubu Królewskiego. Jego rezultat nie był jednak uwzględniany w jakiejkolwiek klasyfikacji generalnej. Wszystko ze względu na to, że kierowca ten jechał samochodem Mitsubishi Lancer z silnikiem powyżej 2000 cm3, a takich nie dopuszczał oficjalny regulamin imprezy.

Dlatego też, jeżeli chodzi o kategorię Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, najlepszy okazał się Rafał Piotrowski z Automobilklubu Polskiego, jadący Renault Clio Sport (z pilotem Adrianem Mroszczykiem). Drugą pozycję zajął w niej Kajetan Świder z Automobilklubu Ziemi Tyskiej (Honda Civic EK 4, pilot: Marcin Borycki), a trzecią Krzysztof Stańdo (Automobilklub Śląski, Renault Clio Sport II, pilot: Dariusz Gurdziołek).

Prolog 52 Rajdu Festiwalowego.

Opole. Wystartowała 52. edycja Rajdu Festiwalowego. Byłeś na...

Jedyną opolską załogą biorącą udział w zmaganiach tej kategorii byli reprezentanci Automobilklubu Kędzierzyńsko-Kozielskiego: kierowca Michał Schmidt oraz pilot Marcin Lentner, jadący Renault Clio. Wypadli oni całkiem nieźle, zajmując 10. miejsce (a 5. w swojej klasie) i tracąc do zwycięzców jedynie 24 sekundy.

Ciekawostką był natomiast fakt, że pilotem czwartego w „generalce” Macieja Hawry był przedstawiciel Automobilklubu Opolskiego Wojciech Kolaczek.

Natomiast co do rywalizacji w Super KJS (zawodnicy bez licencji rajdowej), zwyciężyli przedstawiciele Automobilklubu Mysłowickiego, kierowca Michał Brzóska i pilot Joanna Brzóska-Duda (Renault Clio II). Bardzo bliski miejsca na podium był reprezentant Automobilklubu Opolskiego Tomasz Kobylański, jadący Oplem Kadettem z pilotem Adamem Klimasarą, ale ostatecznie zakończył on zmagania na 4. pozycji.

Spośród reprezentantów AK Opolskiego, w pierwszej „dziesiątce” znalazł się jeszcze duet Damian Wieczorek/Roman Libera (Honda Civic). Uplasował się on na 6. lokacie. Jeżeli natomiast chodzi o rajdowców z klubu NSA Taboss Racing Nysa, najlepiej spisał się Grzegorz Górski (12. pozycja, BMW E36).

Odcinek rajdu na Górze św. Anny.

52. Rajd Festiwalowy - odcinek specjalny na Górze św. Anny

W zmaganiach na trasie Rajdu Polski z 1993 roku, z OS-ami na odcinkach Zdzieszowice - Góra św. Anny – Leśnica i Leśnica - Poręba - Kadłubiec - Strzelce Opolskie uczestniczył również sześciokrotny triumfator Rajdu Festiwalowego Paweł Dytko. Wraz z pilotem Maciejem Gleixnerem wystąpili oni jako załoga 0, po raz pierwszy testując swój najnowszy model samochodu rajdowego - Toyotę Yaris GR Proto.

- Paweł ocenił trasę bardzo pozytywnie. Śmiał się tylko, że strasznie mało było na niej odcinków z górki, tylko ciągle trzeba było jeździć pod górę – podsumował żartobliwie Stanisław Kozłowski, rzecznik Automobilklubu Opolskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska