Absolwenci z Opola spotkali się pół wieku po maturze. Popłynęły łzy wzruszenia

Mirela Mazurkiewicz
Mirela Mazurkiewicz
Absolwenci dawnej Pedagogicznej Szkoły Technicznej w Opolu, którzy otrzymali świadectwa dojrzałości w 1974 roku, zjedli wspólnie obiad i kolację, a tańce i zabawa trwały do późnej nocy.
Absolwenci dawnej Pedagogicznej Szkoły Technicznej w Opolu, którzy otrzymali świadectwa dojrzałości w 1974 roku, zjedli wspólnie obiad i kolację, a tańce i zabawa trwały do późnej nocy. zdjęcia uczestników
Los rozsiał ich po świecie, ale gdy pojawiła się wizja czerwcowego zjazdu – odległość nie miała znaczenia. Wielu absolwentów Pedagogicznej Szkoły Technicznej w Opolu (obecnie to Zespół Szkół Mechanicznych), którzy otrzymali świadectwa dojrzałości w 1974 roku, przyjechało na spotkanie z zagranicy. I mają apetyt na więcej.

- Niektórzy spotkali się po raz pierwszy od wielu lat, co było dla nas wspaniałym doświadczeniem – mówi Krzysztof Krawczyński, jeden z uczestników sobotniego (8.06) zjazdu, który odbył się w karczmie Zagłoba w Opolu. – Są osoby, które nie dotarły ze względu na choroby, ale wierzymy, że będzie jeszcze okazja się spotkać. Największą wartością dodaną jest to, że odnowiliśmy kontakty ze znajomymi i przyjaciółmi z dawnych lat. Zamierzamy pielęgnować te relacje.

W spotkaniu wzięło udział około 20 osób. Było ono okazją do wspominek i anegdot, które wywołały wiele wzruszeń. Na zjeździe absolwentów pojawił się m.in. ówczesny dyrektor szkoły oraz opiekun rocznika.

Absolwenci dawnej Pedagogicznej Szkoły Technicznej w Opolu, którzy otrzymali świadectwa dojrzałości w 1974 roku, zjedli wspólnie obiad i kolację, a tańce
Absolwenci dawnej Pedagogicznej Szkoły Technicznej w Opolu, którzy otrzymali świadectwa dojrzałości w 1974 roku, zjedli wspólnie obiad i kolację, a tańce i zabawa trwały do późnej nocy. zdjęcia uczestników

– Nie ma się co czarować, bardzo się fizycznie zmieniliśmy na przestrzeni ostatnich lat – przyznaje pan Krzysztof. – Całe szczęście mieliśmy identyfikatory, bo w niektórych twarzach trudno było rozpoznać 20-latków z dawnych czasów.

Absolwenci dawnej Pedagogicznej Szkoły Technicznej w Opolu, którzy otrzymali świadectwa dojrzałości w 1974 roku, zjedli wspólnie obiad i kolację, a tańce i zabawa trwały do późnej nocy. – To było naprawdę piękne spotkanie i wierzę, że na kolejne nie będziemy musieli czekać zbyt długo – podsumowuje Krzysztof Krawczyński.

Fotorelację z niesamowitego zjazdu pół wieku po maturze znajdziecie w naszej galerii.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska