Agnieszka Osiecka w interpretacji młodych wykonawców. Trwa ogólnopolski konkurs w Niemodlinie

Marcin Żukowski
Marcin Żukowski
XVI Ogólnopolski Konkurs na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej OCEANY 2024
XVI Ogólnopolski Konkurs na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej OCEANY 2024 Marcin Żukowski
W Niemodlinie po raz 16. odbywa się Ogólnopolski Konkurs na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej OCEANY. Koncert laureatów zwieńczy występ Krzysztofa Iwaneczki, polskiego muzyka jazzowego.

W Niemodlinie trwa XVI Ogólnopolski Konkurs na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej OCEANY. Swój udział zgłosiło 40 uczestników, głównie z Opolszczyzny i Dolnego Śląska. Są oceniani w dwóch kategoriach: 13-16 lat i 17-24 lata. Przesłuchania po każdej z dwóch części zakończą się obradami jury.

- Nagrodzimy w sumie 11 osób i nagrodzimy też najlepszego z najlepszych, czyli przyznamy nagrodę Grand Prix - mówi Katarzyna Paszula, dyrektor Ośrodka Kultury w Niemodlinie.

Jedną z uczestników jest Zuzia, uczennica Szkoły Podstawowej TAK w Opolu, która zaśpiewała piosenkę „Uciekaj moje serce”. - To piosenka bardzo ważna dla moich rodziców, ponieważ przy niej się poznali - wyjaśnia młoda artystka i z pokorą ocenia swój występ.

- Myślę, że mogłoby być lepiej, ale po każdym występie tak mam. Emocji oczywiście było dużo, ale jakieś tam obycie ze sceną już jest, więc nie było aż tak dużego stresu. Najbardziej stresowałam się, że zapomnę tekstu.

Dziewczyna zdradza też, że do występu przygotowywała się intensywnie około dwóch tygodni. Jej rady dla chcących wziąć udział w takim konkursie są proste: - Żeby się nie stresować, zaśpiewać prosto z serca, robić to co się kocha, czyli śpiewać – przekonuje młoda wokalistka.

Werdykt jury poznamy o godzinie 18.00. Wtedy też rozpocznie się koncert laureatów, który zwieńczy występ Krzysztofa Iwaneczko, polskiego wokalisty jazzowego.

- Myślę, że to będzie piękny koncert. Zawsze nam zależy, żeby była to osoba, która szuka prawdy w piosence i taki w swoich wykonaniach jest Krzysztof Iwaneczko. W rozmowach zdradził, że wykona również piosenkę Agnieszki Osieckiej - mówi Katarzyna Paszula.

Co prawda bezpłatne wejściówki na wydarzenie zostały już rozdane, ale dyrektor niemodlińskiego ośrodka kultury zachęca zainteresowanych, aby nie rezygnowali i przyszli na koncert. – Jeśli będą wolne miejsca na widowni, zostaną wpuszczeni – mówi Katarzyna Paszula.

Konkurs odbywa się pod patronatem marszałka województwa opolskiego, starosty opolskiego, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i burmistrza Niemodlina, a także pod patronatem medialnym Nowej Trybuny Opolskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Hanna Lis o bogatym facecie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska