Akcja ekologiczna Tesco na Opolszczyźnie

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
To konkurs dla szkół, w którym główną nagrodą jest wyposażenie pracowni naukowej warte 50 tys. zł

Młodsi uczniowie mogą np. przygotować wystawę plakatów promujących segregację odpadów lub przeprowadzić akcję sprzątania świata, a starsi - wykonać analizę działań ekologicznych prowadzonych w ich mieście lub zorganizować zbiórkę surowców wtórnych.

W pierwszym etapie wyróżnionych zostanie 9 najlepszych kampanii proekologicznych z każdego województwa, czyli w sumie aż 144 szkoły. Wszystkie one otrzymają od Tesco nagrody, a te, które zajmą pierwsze miejsca w swoich regionach, zakwalifikują się do finału konkursu. Odbędzie się on we wrześniu w Warszawie.

W finale najlepsze szkoły z 16 województw będą musiały wykazać się wiedzą, kreatywnością i sprawnością fizyczną. Będą rywalizowali ze sobą na żywo w różnych konkursach ekologicznych.

Do wygrania jest nagroda główna, czyli wyposażenie pracowni naukowej warte 50 tysięcy złotych. W jego skład wejdą nowoczesne narzędzia edukacyjne.: multitablica z oprogramowaniem do nauki o środowisku, wizualizer, projektor multimedialny, laptop oraz wiele innych, cennych nagród..

Do tej pory w Opolskiem w ramach tej akcji Tesco przekazało szkołom pracownie komputerowe i multimedialne oraz sprzęt dydaktyczno - sportowy o wartości ponad 150 tysięcy złotych.

W ubiegłorocznej edycji najlepszymi szkołami w województwie okazały się: 1. Zespół Szkół Sportowych nr 1 w Krapkowicach, 2. Szkoła Podstawowa nr 3 w Namysłowie, 3. Gimnazjum nr 2 w Namysłowie.

Zasady konkursu:
- Skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów.
- Składa się z 2 etapów: wojewódzkiego i ogólnopolskiego finału konkursu.
- Etap I - odbywa się na szczeblu wojewódzkim. Uczniowie mają za zadanie przygotować kampanie informacyjne, lekcje lub zajęcia praktyczne o tematyce ekologicznej. Szkoły wybierają swoich reprezentantów w jednej z 3 kategorii wiekowych: klasy I-III SP, klasy IV-VI SP, gimnazja. Drużyny szkolne mogą składać zarówno z całych klas, jak i dowolnie zebranych zespołów uczniowskich (uczestnicy muszą być jednak w tej samej kategorii wiekowej).
- Nadesłane prace będą oceniane przez jury złożone z ekspertów, którzy w swojej ocenie kierować się będą wartością merytoryczną pracy oraz kreatywnym podejściem do zadania. Zwycięzcy Etapu I w każdym województwie i każdej kategorii wiekowej przechodzą do Etapu II, czyli ogólnopolskiego finału konkursu.
- Etap II - to ogólnopolski finał, w którym udział weźmie 48 zespołów uczniowskich (po 3 zwycięzców z każdego województwa). Zmagania finałowe odbywać się będą w formie turnieju składającego się z 3 konkurencji o tematyce ekologicznej, sprawdzających wiedzę teoretyczną, praktyczną oraz umiejętności kreatywne uczniów.
- Najlepszych 9 szkół w finale (zwycięzcy w każdej kategorii wiekowej), otrzyma nagrody główne - wyposażenie nowoczesnych pracowni naukowych. Pierwsze miejsce to pracownia o wartości 50 tysięcy złotych, II - 30 tysięcy złotych, a III - 15 tysięcy złotych. W finale, nagrody otrzymają również nauczyciele, którzy przewodzili zwycięskim klasom. Dla nich Tesco przygotowało laptopy, kina domowe oraz aparaty cyfrowe.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska