Atrakcje turystyczne i najcenniejsze zabytki Kluczborka. Oto najciekawsze miejsca, które warto zobaczyć

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Zabytki i atrakcje w Kluczborku
Zabytki i atrakcje w Kluczborku Mirosław Dragon
Kluczbork dla turysty. Sprawdź, gdzie można wybrać się na spacer. Największe atrakcje i najcenniejsze zabytki w Kluczborku i okolicach. Radzimy, co można zobaczyć i co najlepiej zwiedzić.

Największe atrakcje turystyczne Kluczborka

Na początek zapraszamy na spacer po Kluczborku:

Spacer rozpoczynamy na kluczborskim rynku (samochód możemy zaparkować za darmo na pobliskim dużym parkingu przy stawie Kościuszki).

W centrum rynku w Kluczborku stoi ratusz zbudowany w XVIII wieku, z dwoma frontowymi kamieniczkami pozostałymi z dawnego barokowego zespołu o nazwie Dwunastu Apostołów.

Następnie wchodzimy w ulicę Piłsudskiego, która wraz z ulicą Krakowską pełni rolę reprezentacyjnego deptaka miasta. Stoi tutaj jeden z najcenniejszych obiektów zabytkowych miasta:gotycki kościół pw. Chrystusa Zbawiciela, zbudowany w XIV wieku, z przepięknym rokokowym wnętrzem. Z wieży kościoła można podziwiać panoramę miasta. Wejście na wieżę jest niezwykle interesujące, gdyż możemy zobaczyć zabytkowy mechanizm zegara oraz szczegóły architektoniczne.

Zabytki i atrakcje w Kluczborku
Zabytki i atrakcje w Kluczborku Mirosław Dragon

Wychodząc z ulicy Piłsudskiego, wchodzimy w ulicę Mickiewicza. Możemy zobaczyć tutaj po prawej stronie zabytkową kamienicę , w której mieści się siedziba Centrum Kultury w Kluczborku, natomiast po lewej stronie zabytkowy budynek Poczty Polskiej. 50 metrów dalej stoi zabytkowy budynek Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza (dawne gimnazjum im. Gustava Freytaga).

Z ulicy Mickiewicza skręcamy w lewo i dochodzimy do ulicy Pułaskiego, gdzie po lewej stronie mijamy stare mury obronne wzniesione w XV wieku. Po prawej stronie przy ul. Pułaskiego jest kino Bajka, a za nim kawiarnia Kinowa Café.

Mijamy mury obronne i dochodzimy do stawu Kościuszki, gdzie możemy chwilę odpocząć na ławeczkach wokół stawu z fontanną lub udać się do budynku Rybaczówki nad stawem.

Mijamy staw Kościuszki i skręcamy w lewo. Jesteśmy na alei Szpitalnej, która w linii prostej po przekroczeniu ulicy Marii Curie-Skłodowskiej, graniczy z parkiem miejskim, który jest największym kompleksem zieleni w mieście. Tutaj są zlokalizowane pomnik Ofiar I Wojny Światowej (Glorietta) oraz fontanna miejska .

Na obrzeżach parku, na dawnych osuszonych mokradłach, stoi zbudowany w neogotyckim stylu na początku XX wieku Kościół pw. Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych .

Wychodząc z parku, dochodzimy do ulicy Katowickiej, gdzie z prawej strony możemy zobaczyć charakterystyczny budynek Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego. Udajemy się w kierunku ronda przy placu Niepodległości, gdzie możemy zobaczyć kamienicę o stylowym wyglądzie narożnika.

Z tego miejsca w linii prostej możemy zobaczyć budynek Muzeum im. Jana Dzierżona, który wyróżnia się w zabudowie miasta charakterystyczną wieżą ciśnień.

Zabytki i atrakcje w Kluczborku
Zabytki i atrakcje w Kluczborku Mirosław Dragon

Mijamy restauracje Zamkową, skręcamy w lewo i wchodzimy w ulicę Krakowską. Zostawiając za sobą deptak, wracamy do rynku od wschodniej strony miasta, gdzie kończy się nasz spacer.

Możemy tutaj odpocząć w restauracjach zlokalizowanych wokół kluczborskiego rynku.

Trwa głosowanie...

Jaki jest najcenniejszy zabytek w Kluczborku

Mapa spaceru po Kluczborku

Mapa spaceru po Kluczborku
Mapa spaceru po Kluczborku UM Kluczbork

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zmodernizował swoją infrastrukturę

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie