Atrakcje turystyczne i najcenniejsze zabytki Kluczborka. Oto najciekawsze miejsca, które warto zobaczyć

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Zabytki i atrakcje w Kluczborku
Zabytki i atrakcje w Kluczborku Mirosław Dragon
Kluczbork dla turysty. Sprawdź, gdzie można wybrać się na spacer. Największe atrakcje i najcenniejsze zabytki w Kluczborku i okolicach. Radzimy, co można zobaczyć i co najlepiej zwiedzić.

Największe atrakcje turystyczne Kluczborka

Na początek zapraszamy na spacer po Kluczborku:

Spacer rozpoczynamy na kluczborskim rynku (samochód możemy zaparkować za darmo na pobliskim dużym parkingu przy stawie Kościuszki).

W centrum rynku w Kluczborku stoi ratusz zbudowany w XVIII wieku, z dwoma frontowymi kamieniczkami pozostałymi z dawnego barokowego zespołu o nazwie Dwunastu Apostołów.

Następnie wchodzimy w ulicę Piłsudskiego, która wraz z ulicą Krakowską pełni rolę reprezentacyjnego deptaka miasta. Stoi tutaj jeden z najcenniejszych obiektów zabytkowych miasta:gotycki kościół pw. Chrystusa Zbawiciela, zbudowany w XIV wieku, z przepięknym rokokowym wnętrzem. Z wieży kościoła można podziwiać panoramę miasta. Wejście na wieżę jest niezwykle interesujące, gdyż możemy zobaczyć zabytkowy mechanizm zegara oraz szczegóły architektoniczne.

Zabytki i atrakcje w Kluczborku
Zabytki i atrakcje w Kluczborku Mirosław Dragon

Wychodząc z ulicy Piłsudskiego, wchodzimy w ulicę Mickiewicza. Możemy zobaczyć tutaj po prawej stronie zabytkową kamienicę , w której mieści się siedziba Centrum Kultury w Kluczborku, natomiast po lewej stronie zabytkowy budynek Poczty Polskiej. 50 metrów dalej stoi zabytkowy budynek Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza (dawne gimnazjum im. Gustava Freytaga).

Z ulicy Mickiewicza skręcamy w lewo i dochodzimy do ulicy Pułaskiego, gdzie po lewej stronie mijamy stare mury obronne wzniesione w XV wieku. Po prawej stronie przy ul. Pułaskiego jest kino Bajka, a za nim kawiarnia Kinowa Café.

Mijamy mury obronne i dochodzimy do stawu Kościuszki, gdzie możemy chwilę odpocząć na ławeczkach wokół stawu z fontanną lub udać się do budynku Rybaczówki nad stawem.

Mijamy staw Kościuszki i skręcamy w lewo. Jesteśmy na alei Szpitalnej, która w linii prostej po przekroczeniu ulicy Marii Curie-Skłodowskiej, graniczy z parkiem miejskim, który jest największym kompleksem zieleni w mieście. Tutaj są zlokalizowane pomnik Ofiar I Wojny Światowej (Glorietta) oraz fontanna miejska .

Na obrzeżach parku, na dawnych osuszonych mokradłach, stoi zbudowany w neogotyckim stylu na początku XX wieku Kościół pw. Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych .

Wychodząc z parku, dochodzimy do ulicy Katowickiej, gdzie z prawej strony możemy zobaczyć charakterystyczny budynek Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego. Udajemy się w kierunku ronda przy placu Niepodległości, gdzie możemy zobaczyć kamienicę o stylowym wyglądzie narożnika.

Z tego miejsca w linii prostej możemy zobaczyć budynek Muzeum im. Jana Dzierżona, który wyróżnia się w zabudowie miasta charakterystyczną wieżą ciśnień.

Zabytki i atrakcje w Kluczborku
Zabytki i atrakcje w Kluczborku Mirosław Dragon

Mijamy restauracje Zamkową, skręcamy w lewo i wchodzimy w ulicę Krakowską. Zostawiając za sobą deptak, wracamy do rynku od wschodniej strony miasta, gdzie kończy się nasz spacer.

Możemy tutaj odpocząć w restauracjach zlokalizowanych wokół kluczborskiego rynku.

Trwa głosowanie...

Jaki jest najcenniejszy zabytek w Kluczborku

Mapa spaceru po Kluczborku

Mapa spaceru po Kluczborku
Mapa spaceru po Kluczborku UM Kluczbork
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Popłoch na hiszpańskich plażach Drony wykryły w wodzie rekiny!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska