Będzie bal na rzecz chorego Bartusia

Mirela Kaczmarek
16-miesięczny Bartuś (na zdjęciu z mamą) w wyniku sepsy stracił rączki i nóżki.
16-miesięczny Bartuś (na zdjęciu z mamą) w wyniku sepsy stracił rączki i nóżki.
Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie 16-miesięcznego chłopca, który w wyniku sepsy stracił ręce i nogi.

Jak pomóc

Jak pomóc

Koszty leczenia Bartusia są ogromne, dlatego nadal liczy się każda złotówka. Pieniądze można wpłacać na konto Opolskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Zespołem Downa, pod opieką którego jest chłopiec: PKO BP I Oddz./Opole: 96 1020 3668 0000 5602 0331 4960 z dopiskiem “Dla Bartka" (wpłacając pieniądze z zagranicy trzeba podać kod SWIFT: BPKOPLPW).

Leczenie chłopca można wspomóc przekazując również 1% podatku. Wystarczy w formularzu PIT wpisać numer KRS 0000072761 z dopiskiem “Dla Bartka".

Na pomysł zorganizowania charytatywnego balu wpadły dwie młode opolanki. - Chodziłyśmy do klasy z bratem Bartusia. Od skończenia szkoły trochę czasu już minęło, więc kontakt się urwał. Kiedy mały zachorował, docierały do nas informacje, że coś jest nie tak, ale nie wiedziałyśmy, że sytuacja jest aż tak dramatyczna - mówi 25-letnia Marta Kołodziej. - Po przeczytaniu artykułu na jego temat wiedziałyśmy, że musimy działać. Tydzień temu zapadła decyzja, a dzisiaj mamy już właściwie wszystko dopięte na ostatni guzik - cieszy się Mariola Lotko.

Początkowo miał to być bal absolwentów, zorganizowany 10 lat po zakończeniu gimnazjum. - Sala była już zarezerwowana, zespół też i to nam ułatwiło zadanie. Kiedy dowiedziałyśmy się jaka jest sytuacja natychmiast zmieniłyśmy plany i zamiast balu absolwenta, będzie bal charytatywny - mówią organizatorki.

Karnawałowa impreza odbędzie się 7 stycznia w Dobrzeniu Wielkim w dworku Pod Lasem. - Właścicielkę restauracji historia Bartusia też bardzo poruszyła, dlatego zrezygnowała z części marży. Dzięki temu część pieniędzy z biletów zostanie przeznaczona na leczenie chłopca - mówi Marta Kołodziej. - W internecie znaleźliśmy firmę, która robi zaproszenia. Opisaliśmy sytuację chłopca i okazało się, że zaproszenia zrobią nam za darmo - tłumaczy.

Bal organizowany jest na 160 osób. Cena biletu to 170 złotych od pary. Zapisać można się telefonicznie pod numerami: 600 948 578 lub 609 890 248.

Jak organizatorki balu chcą jeszcze pomóc Bartusiowi - czytaj w piątkowym wydaniu Nowej Trybuny Opolskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska