Będzie oczyszczalnia i remonty dróg. Przyznano 61 mln zł na trzy inwestycje w gminie Ujazd

Marcin Żukowski
Marcin Żukowski
O planowanych inwestycjach w gminie Ujazd poinformowano na wtorkowej (10 października) konferencji prasowej.
O planowanych inwestycjach w gminie Ujazd poinformowano na wtorkowej (10 października) konferencji prasowej. Violetta Porowska
Gmina Ujazd otrzyma wsparcie finansowe z rządowego programu Polski Ład na trzy ważne inwestycje: budowę oczyszczalni ścieków i dwie inwestycje drogowe. Poinformowano o tym podczas wtorkowej (10 października) konferencji prasowej.

Gminie Ujazd przyznano z budżetu państwa blisko 53,9 mln złotych na budowę oczyszczalni ścieków. Ponadto 1,9 mln zł na przebudowę drogi w Starym Ujeździe i 5,2 mln zł na rozbudowę ulicy Kościelnej w Sieroniowicach.

- Droga łączy drogi powiatową z krajową numer 88 i tam jest bardzo duży ruch, ponieważ mieszkańcy tą drogą jeżdżą do pracy w naszej strefie inwestycyjnej - tłumaczyła Katarzyna Tomczyk, wiceburmistrz Ujazdu. - Wszyscy się po drogach poruszamy i zależy nam, żeby były bezpieczne i komfortowe.

Projekty będą realizowane z niewielkim wkładem własnym gminy. W przypadku budowy oczyszczalni ścieków będzie to zaledwie 2 procent. Do inwestycji drogowych gmina dołoży z własnego budżetu jedynie 5 procent.

- To wielki dzień dla Ujazdu. Nowe drogi poprawią jakość życia mieszkańców. Z kolei budowa oczyszczalni jest zachętą dla kolejnych inwestorów, bowiem miejsca inwestycyjne jeszcze są, ale bez zaplecza trudno byłoby myśleć o rozwoju strefy ekonomicznej - mówiła poseł Violetta Porowska.

Zgodnie z planem prace budowlane mają ruszyć w przyszłym roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska