Będzie reorganizacja spółek komunalnych

Materiał partnera zewnętrznego
Temat reorganizacji omawiany był na marcowym posiedzeniu Rady Miejskiej.
Temat reorganizacji omawiany był na marcowym posiedzeniu Rady Miejskiej.
Udostępnij:
Scalenie dwóch gogolińskich spółek komunalnych było przedmiotem obrad Rady Miejskiej w Gogolinie 31 marca. Kwestia ta wymagała pilnego uregulowania, stąd decyzja o zwołaniu posiedzenia rady - z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa - pomimo aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

Reorganizacja spółek komunalnych: Komunalnego Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „Gogolin” oraz Gogolińskich Usług Komunalnych podyktowana jest w głównej mierze zmianą uwarunkowań na rynku gospodarki odpadami oraz ograniczeniem zakresu działalności tych dwóch podmiotów.

W związku z decyzją marszałka województwa opolskiego o wygaszeniu wysypiska odpadów na terenie gminy Gogolin oraz z zaprzestaniem świadczenia usług polegających na odbiorze i gospodarowaniu odpadami komunalnymi przez KPW, utrzymanie dwóch odrębnych podmiotów, mających postać spółek kapitałowych okazało się bezzasadne i nieekonomiczne. Tym samym, samorząd gminy Gogolin za zgodą Rady Miejskiej w Gogolinie podejmie działania zmierzające do połączenia obu spółek miejskich w jeden podmiot - Komunalne Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Gogolin Sp. z o.o. Reorganizacja w spółkach będzie wymagała intensyfikacji podejmowanych działań zarówno w zakresie funkcjonowania jednostki, jak i ujednolicenia systemu zarządzania zasobami ludzkimi, dlatego burmistrz Gogolina Joachim Wojtala podjął również decyzję o powołaniu drugiego członka zarządu spółki, który swoją wiedzą i doświadczeniem wesprze kierownictwo spółki KPW. Wniosek ten poparła i zatwierdziła już rada nadzorcza, a funkcję tę objął Adam Gacka - zatrudniony dotychczas w Urzędzie Miejskim w Gogolinie na stanowisku głównego specjalisty ds. kontroli zarządczej i wewnętrznej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie