Będzie reorganizacja spółek komunalnych

Materiał partnera zewnętrznego
Temat reorganizacji omawiany był na marcowym posiedzeniu Rady Miejskiej.
Temat reorganizacji omawiany był na marcowym posiedzeniu Rady Miejskiej.
Scalenie dwóch gogolińskich spółek komunalnych było przedmiotem obrad Rady Miejskiej w Gogolinie 31 marca. Kwestia ta wymagała pilnego uregulowania, stąd decyzja o zwołaniu posiedzenia rady - z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa - pomimo aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

Reorganizacja spółek komunalnych: Komunalnego Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „Gogolin” oraz Gogolińskich Usług Komunalnych podyktowana jest w głównej mierze zmianą uwarunkowań na rynku gospodarki odpadami oraz ograniczeniem zakresu działalności tych dwóch podmiotów.

W związku z decyzją marszałka województwa opolskiego o wygaszeniu wysypiska odpadów na terenie gminy Gogolin oraz z zaprzestaniem świadczenia usług polegających na odbiorze i gospodarowaniu odpadami komunalnymi przez KPW, utrzymanie dwóch odrębnych podmiotów, mających postać spółek kapitałowych okazało się bezzasadne i nieekonomiczne. Tym samym, samorząd gminy Gogolin za zgodą Rady Miejskiej w Gogolinie podejmie działania zmierzające do połączenia obu spółek miejskich w jeden podmiot - Komunalne Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Gogolin Sp. z o.o. Reorganizacja w spółkach będzie wymagała intensyfikacji podejmowanych działań zarówno w zakresie funkcjonowania jednostki, jak i ujednolicenia systemu zarządzania zasobami ludzkimi, dlatego burmistrz Gogolina Joachim Wojtala podjął również decyzję o powołaniu drugiego członka zarządu spółki, który swoją wiedzą i doświadczeniem wesprze kierownictwo spółki KPW. Wniosek ten poparła i zatwierdziła już rada nadzorcza, a funkcję tę objął Adam Gacka - zatrudniony dotychczas w Urzędzie Miejskim w Gogolinie na stanowisku głównego specjalisty ds. kontroli zarządczej i wewnętrznej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie