BJDM znów ma swoje pismo

  BJDM znów ma swoje pismo

  Krzysztof Ogiolda

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  "Antidotum" będzie rozdawane na uczelniach i w szkołach.
  BJDM znów ma swoje pismo
  Po przerwie sięgającej 2009 roku do rąk młodzieży mniejszości niemieckiej trafił pierwszy numer "Antidotum. Kwartalnika BJDM".

  - To wydanie stworzyliśmy zupełnie od nowa - pisze we wstępie do pisma Sylwia Kołakowska, która stanęła na czele redakcji (jest studentką II roku dziennikarstwa UO). - Ze starego "Antidotum" została tylko nazwa. Zmieniliśmy zarówno szatę graficzną, jak i tematykę naszego pisma.
  Sądząc po pierwszym numerze, siłą "Antidotum" powinna być jego różnorodność. Nie mogło w nim zabraknąć rubryki "Z życia BJDM", ale redakcja ma też ambicje podejmowania ważkich tematów społecznych, także tych wykraczających poza tematykę młodzieżową. Takim tematem pierwszego numeru jest mobbing.

  Jako ostatnie w każdym z wydań będą redagowane newsy z Polski (pisane po niemiecku) i z Niemiec (pisane po polsku). Sylwia Kołakowska zapewnia, że w tej rubryce będzie ciekawie, choć jej autorzy chcą się trzymać z daleka i od wielkiej polityki, i od ploteczek z obrzeży wielkiego świata. Pierwszym numerze na pewno się udało. Można poczytać m.in. o stanie przygotowań do Euro 2012 i o tym, dlaczego Polacy tak rzadko decydują się na dziecko. O echach wizyty papieża w Niemczech i takich zmianach w niemieckim prawie, które ułatwią oddawanie organów po śmierci.

  Ponadto w numerze znalazły się m.in. materiały o międzynarodowej wymianie studentów i ich podróżach studyjnych, wiadomości sportowe i bogate informacje kulturalne.
  "Antidotum" - jak jego poprzednik - będzie pismem rozdawanym, przede wszystkim na uczelniach i w szkołach. W 2012 roku planowane są cztery numery. Najbliższy - jak zapewnia redaktor naczelna - już w lutym 2012.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Walentynki w rytmie DISCO POLO

  Walentynki w rytmie DISCO POLO

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal