Bolesław Bezeg redaktorem naczelnym „Nowej Trybuny Opolskiej”

Redakcja
Bolesław Bezeg.
Bolesław Bezeg. NTO
Od 14 lipca br. stanowisko redaktora naczelnego „Nowej Trybuny Opolskiej” obejmuje Bolesław Bezeg. Krzysztof Zyzik rozstaje się z redakcją za porozumieniem stron. Zarząd spółki Pro Media podziękował mu za wieloletni wkład w rozwój „NTO".

Bolesław Bezeg ma wieloletnie doświadczenie dziennikarskie. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczął jeszcze podczas studiów współpracując z redakcją „Trybuny Opolskiej”. W latach 1994 -1996 pracował w redakcji „Gazety w Opolu” – lokalnym dodatku do „Gazety Wyborczej”, gdzie zajmował się głównie tematyką gospodarczą. W kolejnych latach współtworzył „Trybunę Kędzierzyńskich Azotów”, pismo Zakładów Azotowych „Kędzierzyn”.

Od 1999 r. pełnił funkcję sekretarza redakcji „Gazety Lokalnej” – tygodnika wydawanego przez miasto Kędzierzyn-Koźle, a od 2002 r. był tam redaktorem naczelnym. W latach 2007-2009 kierował Zespołem Serwisu Samorządowego w Polskiej Agencji Prasowej.

W roku 2009 przeszedł do katowickiego wydawnictwa PTWP S.A., w którym zakładał i pełnił funkcję redaktora naczelnego wortalu portalsamorzadowy.pl.

Był twórcą regionalnego kwartalnika historycznego „Historia Lokalna”. Od 2011 r. stale współpracuje z opolską redakcją Polskiego Radia (Radio Opole), dla której produkuje treści publicystyczne, głównie o tematyce historycznej i kulturalnej.

Ostatnio zajmował się organizacją samorządowego muzeum w Kędzierzynie-Koźlu biorąc czynny udział w tworzeniu koncepcji, projektowaniu i nadzorowaniu adaptacji ruin zamku w Koźlu dla potrzeb muzeum.

Działa w organizacjach pozarządowych takich, jak Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Stowarzyszenie Odra-Niemen, Biało-Czerwone Opole, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne „Polski Śląsk”. Prowadzi fundację historyczną, współpracuje z Instytutem Śląskim w Opolu i opolską delegaturą Instytutu Pamięci Narodowej.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Dodaj ogłoszenie