Boże Ciało 2024 w Opolu. Morze wiernych na procesji z kościoła "na górce" w Opolu. Przewodniczył jej ks. bp Andrzej Czaja

Anna Gryglas
Anna Gryglas
Procesja Bożego Ciała w Opolu
Procesja Bożego Ciała w Opolu Anna Gryglas
Setki opolan przeszły ulicami stolicy województwa w tradycyjnej procesji Bożego Ciała. – W ten sposób dajemy świadectwo wiary – mówili wierni, którzy przemaszerowali głównymi ulicami miasta do czterech ołtarzy.

Procesja głównymi ulicami Opola z okazji uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Bożego Ciała, zgromadziła setki opolan.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele „na górce” celebrowaną przez ks. bp Andrzeja Czaję. Po jej zakończeniu wierni ruszyli w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy.

Opolanie słuchali modlili się i słuchali Ewangelii na czterech kolejnych ołtarzach, które jak co roku były zlokalizowane przy:

  • Zgromadzeniu Sióstr Szkolnych de Notre Dame
  • Klasztorze oo. Franciszkanów
  • Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek
  • Placu Katedralnym

Miasto przystrojono kwiatami. Uczestnicy procesji śpiewali, a dziewczynki oraz dzieci, które przystąpiły w tym roku do Sakramentu Komunii Świętej sypały na ulicę kolorowe płatki kwiatów. Procesja zakończyła się przy ołtarzu na terenie Parafii Katedralnej, do której prowadziły kwietne dywany.

Uroczystość Bożego Ciała w Kościele rzymskokatolickim celebruje się w czwartek po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli 60 dni po Wielkanocy i 10 dni po Zielonych Świątkach. Jest to święto ruchome i zazwyczaj wypada ono w czerwcu. W Kościele katolickim świętuje się, aby uczcić Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, a udział w procesji z Najświętszym Sakramentem jest publicznym wyrazem wiary.

Przypomnijmy też, że biskup opolski zaprasza wszystkich diecezjan, a zwłaszcza rodziców z dziećmi i młodzieżą, na wspólną modlitwę uwielbienia i dziękczynienia w ramach Koncertu Uwielbienia, W Opolu wspólna odbędzie się w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej. Początek o godz. 19.

Organizatorem wydarzenia jest Wspólnota Dawid wraz ks. Mateuszem Buczmą, diecezjalnym koordynatorem wspólnot i ruchów katolickich oraz odpowiedzialnym za nową ewangelizację.

Koncert Uwielbienia odbędzie się również w parafii św. Tomasza Apostoła w Kietrzu. Początek o godz.16.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska