BS Leśnica 4 Liga Opolska 2023/24. Podsumowanie 11. kolejki

Wydarzeniem 11. kolejki BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej był mecz Porawie Większyce - LZS Domaszkowice, a właściwie jego niezwykły przebieg... Wiktor Gumiński

Po pierwszym kwadransie tego spotkania nic nie zapowiadało, że ostatecznie okaże się ono aż tak emocjonujące. Należał on bowiem bezapelacyjnie do Porawia, które swoją przewagę potwierdziło w tym czasie aż dwoma golami.

Beniaminek z Domaszkowic się jednak nie poddał. Najpierw w 24. minucie złapał kontakt po bramce Ble Dro Narcisse’a. Na wyrównanie musiał jeszcze trochę poczekać, ale w 66. minucie na 2:2 trafił Dejwid Jackowski.

Wtedy zaczęła się przysłowiowa „jazda bez trzymanki”. Porawie trafiło na 3:2, a później LZS znów wyrównał. Ostateczny cios zadał jednak Bartosz Borowiec, zapewniając ekipie z Większyc wygraną w drugiej minucie doliczonego czasu gry.
Sporo goli, bo pięć, padło też w Karłowicach, gdzie miejscowa Polonia podejmowała Stal Brzeg. Jego przebieg był jednak zupełnie inny, ponieważ tam do przerwy było 3:0 dla brzeżan. Miejscowi po przerwie strzelili dwa gole, ale kontakt złapali bardzo późno, bo dopiero pod sam koniec meczu.

Aż w trzech potyczkach padła natomiast tym razem zaledwie jedna bramka. Najdłużej na jej zdobycie czekały rezerwy Odry Opole, które po trafieniu Marcela Slugi w 90. minucie ograły PPO Piasta Strzelce Opolskie i tym samym nieco podskoczyły w dolnej części tabeli. 1:0 wygrały też Małapanew Ozimek (z Victorią Chróścice) oraz lider tabeli iPrime Bogacica (z LZS-em Walce).

Z ostatniej pozycji uciekł MKS Gogolin. Po porażce w poprzedniej kolejce z Pogonią Prudnik, tym razem gogolinianie spisali się dużo lepiej, remisując na własnym boisku 2:2 z faworyzowaną Polonią Nysa.

W meczu dwóch drużyn z czołówki tabeli, Ruch Zdzieszowice ograł z kolei 2:1 Fortunę Głogówek.

Wszystkie wyniki i strzelców goli w poszczególnych meczach znajdziecie w załączonej galerii zdjęć.