BS Leśnica 4 Liga Opolska 2023/24. Podsumowanie 7. kolejki

W 7. kolejce BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej poległ ostatni z niepokonanych wcześniej zespołów, czyli iPrime Bogacica. Jego pogromcą okazała się Fortuna Głogówek. Wiktor Gumiński

Podopieczni trenera Macieja Lisickiego powstrzymali rewelacyjnie spisującego się na początku rozgrywek beniaminka dzięki dwóm bramkom w drugiej połowie. Wynik mecz w Bogacicy otworzył w 65. minucie Łukasz Wesoły, a ustalił go 20 minut później Tomasz Hajduk.

Świadkami wielkich emocji byliśmy również w spotkaniach z udziałem dwóch innych beniaminków. LZS Domaszkowice był o krok od sprawienia sensacji w konfrontacji ze Stalą Brzeg. Drużyna prowadzona przez Marcina Nowackiego, byłego trenera brzeskiego klubu, w 63. minucie prowadziła już 3:1. Wygrywała jeszcze również w doliczonym czasie gry, ale tuż przed końcowym gwizdkiem wyrównujące trafienie zanotował Michał Sypek.

Również 3:1 w swoim spotkaniu (z Protec Victorią Chróścice) prowadziła Polonia Karłowice. Później jednak wszystko po jej stronie kompletnie się posypało w ciągu zaledwie niespełna kwadransa. Pomiędzy 59. a 72. minutą zespół z Chróścic zdobył aż trzy gole i później już nie dał sobie odebrać wypracowanej zaliczki.

O niespodziankę postarali się piłkarze PPO Piasta Strzelce Opolskie, remisując na wyjeździe z Ruchem Zdzieszowice 1:1. Przez ponad 50 minut nawet prowadzili, ale ostatecznie punkt gospodarzom zapewnił Filip Szampera.

Ani trochę swojego położenia w tabeli nie poprawiły natomiast w 7. serii gier trzy najsłabsze drużyny w stawce przed jej rozpoczęciem. Najbliżej tego był MKS Gogolin, który do przerwy prowadził z LZS-em Piotrówka 1:0. W drugiej połowie dał jednak sobie wbić dwie bramki i musiał jedynie obejść się smakiem. Niewiele do powiedzenia w konfrontacji z Małąpanwią Ozimek miały rezerwy Odry Opole, ulegając jej 1:5. Nadal bez punktu pozostaje z kolei Pogoń Prudnik, która tym razem uległa 0:2 PoRaWiu Większyce.

Wszystkie wyniki i strzelców goli w poszczególnych meczach znajdziecie w załączonej galerii zdjęć.