Budowa nowego kościoła w Opolu. W niedzielę w parafiach diecezji opolskiej zaplanowano kwestę na ten cel

Milena Zatylna
Milena Zatylna
Przy alei Witosa w Opolu powstaje nowy kościół. W najbliższą niedzielę w opolskich świątyniach odbędzie kwesta na jego budowę.
Przy alei Witosa w Opolu powstaje nowy kościół. W najbliższą niedzielę w opolskich świątyniach odbędzie kwesta na jego budowę. Robert Lodziński
W niedzielę 12 maja w parafiach diecezji opolskiej będzie prowadzona zbiórka do puszek na budowę kościoła pw. św. Jana Pawła II w Opolu.

Nowa świątynia należąca do parafii prowadzonej przez ojców Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, powstaje przy alei Witosa 40 w Opolu. Budowa kościoła rozpoczęła się w ubiegłym roku. Ojcowie mają ambitny plan, by za kilkanaście miesięcy udostępnić go wiernym. Architektonicznie budynek nawiązuje do mitry papieskiej. Oparty jest na planie krzyża, natomiast na plac kościelny prowadzi symboliczna brama wejściowa w trzecie tysiąclecie chrześcijaństwa.

- W imieniu własnym, pozostałych ojców i całej wspólnoty parafialnej dziękuję za dotychczasową duchową i materialną pomoc w budowie kościoła – pisze na stronie diecezji o. Damian Dybała, proboszcz parafii św. Jana Pawła II. - Prace przy budowie sukcesywnie posuwają się do przodu. W niedalekiej przyszłości planujemy położyć cały dach.

I właśnie na ten cel zostaną przeznaczone pieniądze ze zbiórki 12 maja.

- Bez waszej wielkodusznej pomocy nie jesteśmy w stanie budowy naszej świątyni pomyślnie i w miarę szybko sfinalizować – informuje o. Damian Dybała. - A chcemy – i mamy nadzieję, że przy Waszym wsparciu się uda – zakończyć ją w przyszłym roku.

Opolska parafia pod wezwaniem św. Jana Pawła II została powołana do życia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w 2019 roku. Wydzielono ją z fragmentów dwóch innych parafii: św. Jacka oraz Wniebowzięcia Matki Bożej w Opolu-Gosławicach.

Obecnie liczy ona ponad 2300 wiernych, a docelowo nawet ponad 5000, bowiem wokół świątyni powstają nie tylko pojedyncze bloki, ale nawet całe osiedla.

Budowa nowego kościoła w Opolu. Trwa deskowanie dachu.

Budowa nowego kościoła w Opolu. Trwa deskowanie dachu. Tak ś...

Warto dodać, że parafia pw. św. Jana Pawła II, choć nie ma jeszcze kościoła z prawdziwego zdarzenia (wierni modlą się w namiocie), jest bardzo prężną wspólnotą. M.in. co sobotę organizuje ona śniadania dla ubogich.

Tu powstaje nowy kościół

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska